Mobil

Hindistan'da 8 GB iPhone 5C Satışına Başlandı!

Apple'ın bir türlü satamadığı telefonu iPhone 5C'nin 8 GB versiyonu Hindistan'da çok agresif! bir fiyatla satışa sunuldu!

Hindistan'da 8 GB iPhone 5C Satışına Başlandı!

Apple iPhone 5S ile birlikte nedendir bilinmez iPhone 5'i egale ederek aynı donanımda daha kalın, daha plastik ve daha renkli bir telefonu piyasaya sunmuştu. iPhone 5C (Color) adı verilen bu telefonun global satış anlamında %5'ten fazla satamaması ise ortadaki tek gerçekti. Apple, Microsoft'un Surface'e yaptığı inanaç gibi iPhone 5C'ye inanmış ve telefonun satılması için elinden geleni yapmaya çalışmıştı. Fiyat indirimi işini pek sevmeyen Apple ise iPhone 5C'nin fiyatını büyük oranda ucuzlatmamayı tewrcih ederek farklı satış stratejileri geliştirme yolunu tercih etmişti.

Bu tercihin sonucunda ise (fikir babası kimdir bilinmez) Apple 16 GB'ın bile yetmediği bir ortamda 8 GB iPhone 5C'yi duyurdu. 8GB iPhone 5C'nin satışına İngiltrere'de başlayan Apple gelen taleplerden memnun olacak ki bu telefonu Hindistan pazarına da sunmaya karar verdi.

Dün itibariyle satışa sunulan iPhone 5C 8G modelinin iPhone 5C 16 GB modelinden 68 dolar daha ucuz olduğunu görmekteyiz. 68 dolar gibi çok agresif! bir fiyat ile sunulan iPhone 5C'nin dünyanın en fakir coğrafyalarından birinde bu fiyatlara satılıp satılmayacağını ise zaman içinde göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.