HMD pazarda var olma çabası içinde

Nokia’dan aldığı mirası sürdürmeye kararlı olan HMD yeni bir tablet üretimi için kolları sıvadı.

HMD pazarda var olma çabası içinde

HMD bu yıl içinde T21 tabletini duyurmuştu. 10 inç büyüklüğünde ve 4G bağlantısına sahip olan bu cihaz, uygun fiyatıyla dikkat çekiyor. Şimdi ise şirket, Tab Lite adını verdikleri daha da uygun fiyatlı bir cihazı piyasaya sürmeyi planlıyor.

Tab Lite'ın klasik bir tasarıma sahip olduğunu gösteren bir sızıntı ortaya çıktı. Cihazın arka kısmında tek bir kamera ve önde de bir selfie kamerası bulunuyor. Cihazın oldukça geniş çerçeveleri var ve çekici bir pembe renkte sunulacak. Diğer renk seçenekleri arasında siyah ve mavi de bulunuyor.

Duyumculara göre, Tab Lite 8.7 inç büyüklüğünde, HD+ (800 x 1340 piksel) IPS ekrana sahip. Ekran, 560 nit parlaklık verebiliyor. Cihazın yonga seti ise Unisoc T610 ve bu yonga setine 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı eşlik ediyor. Arka kamera 5 MP çözünürlükteyken, öndeki selfie kamerası 8 MP çözünürlüğe sahip, f/2.0 diyafram açıklığı bulunuyor ve otofokus özelliği ile dikkat çekiyor. Tabletlerde genellikle daha çok kullanılan ön kameraya bu derece özen gösterilmesi takdir topluyor.

Cihazın pili 5.500 mAh kapasitesinde ve 18W hızlı şarj desteği sunuyor. HMD Tab Lite'ın 4G bağlantılı modeli yaklaşık 149€'ya satışa sunulacak. Daha uygun fiyatlı bir Wi-Fi modeli olup olmayacağı ise henüz belli değil.

HMD Global, Nokia markası altında akıllı telefonlar ve mobil cihazlar üreten bir Finlandiya şirketidir. 2016 yılında kurulan HMD Global, Nokia'nın mobil cihazlar alanındaki mirasını sürdüren bir şirkettir. Nokia'nın telefon üretiminden çekilmesinin ardından, HMD Global, Nokia markasını lisanslayarak telefon pazarına yeniden giriş yaptı. Şirket tarafından üretilen cihazların üretim ve tasarım süreçleri Nokia'nın eski mühendisleri ve yöneticileri tarafından yürütülüyor. Şirket, kullanıcıların güvenini kazanmak için dayanıklı, kullanıcı dostu ve yüksek performanslı cihazlar sunmayı hedefliyor. HMD Global, Android işletim sistemini tercih ediyor ve cihazlarında saf Android deneyimi sunarak kullanıcıların en güncel güvenlik yamaları ve yazılım güncellemelerini hızlı bir şekilde almasını sağlıyor.