Honor 30 modelleri yok sattı! Stoklar saniyeler içerisinde tükendi!

Honor’ın geçtiğimiz gün tanıttığı yeni serisi satışa çıktığı gibi tükendi. Honor 30 adeta yok sattı!

Honor 30 modelleri yok sattı! Stoklar saniyeler içerisinde tükendi!

Huawei’nin yan kuruluşlarından biri olan Honor geçtiğimiz günlerde yeni üst segment modellerini tanıtmıştı. İlk etapta Çin’de satışa çıkan Honor 30, 30 Pro ve 30 Pro Plus adeta yok sattı.

3 Honor modelinin satışa çıkmasıyla birlikte kullanıcılar adeta telefonlara hücum etti. Honor 30 modellerinin stokları sadece birkaç saniye içerisinde tamamen tükendi.

Honor 30 modelleri yok sattı! Stoklar saniyeler içerisinde tükendi! - Resim : 1

Honor 30 modelleri saniyeler içerisinde tükendi!

Honor’dan konu ile ilgili yapılan açıklamada ilk parti satışından 300 milyon yuan gelir elde edildiği belirtildi. Bu da yaklaşık olarak 42 milyon dolara denk düşüyor. Honor kaç adet telefon sattığını açıklamadı lakin telefonların Çin’deki satış fiyatı göz önüne alındığında 60.000 ile 100.000 arasında bir satışın gerçekleştiğini söylemek mümkün.

5G destekli yeni Honor modelleri Huawei tarafından üretilen yonga setleriyle geliyor. Telefonların en cazip özelliği ise arka yüzdeki 4’lü ana kamera modülü. Hatırlanacağı üzere Honor 30 Pro Plus çıktığı gibi DxOMark’ta 2. sıraya yerleşmeyi başarmıştı. Telefon aldığı kamera puanı ile Xiaomi Mi 10 Pro ve Oppo Find X2 Pro gibi isimleri geride bıraktı. Hali hazırda DxOMark’ta zirvede yer alan isim ise Huawei’nin yeni amiral gemisi modeli P40 Pro.

Şunu da dip not olarak hatırlatalım. Honor 30 Pro hali hazırda 700 dolar, 30 Pro Plus ise 777 dolara satılmakta.