Honor 80 Pro’nun düz ekranlı modelinden önemli haberler var

Çinli teknoloji şirketi Honor, geçtiğimiz ay tanıttığı Honor 80 serisine yeni bir üye daha eklemek için kolları sıvadı.

Honor 80 Pro’nun düz ekranlı modelinden önemli haberler var

Huawei’den ayrıldıktan sonra yoluna kendi başına devam eden ve özellikle 2022 yılını son derece başarılı bir şekilde tamamlayan Çinli teknoloji şirketi Honor, benzer bir başarıyı 2023 senesinde de sürdürmeye kararlı. Şirket, 23 Kasım tarihinde resmi tanıtımını yaptığı Honor 80 serisine şimdi de düz ekranlı bir Honor 80 Pro modeli eklemek istiyor.

Kasım ayında tanıtılan seride yer alan Honor 80, Honor 80 SE ve Honor 80 Pro modellerinin tamamı kavisli ekran yapısına sahip cihazlardı. Ancak Honor 80 Pro’nun düz ekranlı bir versiyonu üzerinde çalışıldığı da biliniyor.

Honor 80 Pro’nun düz ekranlı modelinden önemli haberler var

Bu cihazın isminin bire bir selefiyle aynı mı olacağı yoksa en azından isminin önüne arkasına ayırt edici bir ibarenin mi koyulacağı şimdilik bilinmese de, düz ekranlı Honor 80 Pro’nun teknik özellikleri sızdırılmaya başlandı.

Buna göre yeni akıllı telefon 6,67 inç büyüklüğünde ve Full HD+ çözünürlüğünde OLED ekranla karşımıza gelecek. Gücünü Snapdragon 8 Gen 1 yonga setinden alan telefon arka yüzeyinde 160MP + 8MP + 2MP’den oluşan üçlü bir kamera kurulumuna ev sahipliği yapacak. Telefonun ön yüzeyinde 32MP’den oluşan tek bir lensin bulunması beklenirken, Honor 80 Pro’nun elektriksel gücünü 4.800mAH’lık bataryasından alacağını ve bu bataryanın da 66W’lık hızlı şarj teknolojisiyle destekleneceğini belirtelim.