Mobil

Honor Huawei'nin yerini alıyor

Honor Huawei'nin yerini alacak şekilde ilerliyor. Yeni bir rapor akıllı telefon satışlarında Honor'un yükselmekte olduğunu gösterdi.

Honor Huawei'nin yerini alıyor!

2022'nin ilk üç ayında Çin'de akıllı telefon sevkiyatları, geçen yılın aynı dönemine göre %14 düşüş gösterdi. Bu seviyeler, pandemi sırasında piyasanın gördüğü en kötü seviyelere benziyor, aslında yeni koronavirüs dalgasının gelmesi ve ilgili karantinaların da olumsuz bir etkisi oldu.

Honor Huawei'nin yerini alıyor!

honor

vivo, %19,7'lik pazar payına düşmesine rağmen, kardeş Oppo'yu geride bırakarak pazardaki 1 numaralı sırayı geri aldı. Oppo, vivo'dan daha kötü etkilendi ve payı %18'e düşerek %17,9'a yükselen Apple'ın hemen önünde ikinci sıraya yerleşti. iPhone 13, piyasaya sürüldükten sonra 13 serisine olan talebin azalmasına rağmen, çeyrek boyunca Çin'de en çok satan telefon oldu. Apple, Huawei'nin çöküşünden en çok yararlananlardan biri. Yine de, %5'lik düşük bir paydan %17'ye yükselen Honor kadar kazanmadı. Honor 60, 60 Pro ve 60 SE'nin popülaritesi, şirketin yalnızca yıldan yıla değil, aynı zamanda 2021'in 4. çeyreğine kıyasla (%16,7 payda oturduğu zaman) büyümesine de yardımcı oldu. Huawei %15'ten %6.2'ye düştü.

Apple'ın ve Honor'un büyümesi, kendilerini 5. sıradaki Xiaomi'nin önüne geçirdi. Analistler hala Redmi K40 serisi ve Redmi Note 11 serisi için güçlü talep olduğunu söylüyor. Counterpoint, birinci çeyrekte Çin'de satılan akıllı telefonların %1'inden azının birinci sınıf katlanabilir cihazların oluşturduğunu bildirdi. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.