Mobil

Apple kazancıyla şaşırttı! Elon Musk bile kıskandı!

Apple yeni yayınlanan kazanç raporuyla gözleri üzerine topladı. Teknoloji devi önceki döneme göre büyüme ve kar elde etti. İşte detaylar.

Apple kazancıyla şaşırttı! Elon Musk bile kıskandı!

Apple, yılın ilk çeyreği olan üç aylık sonuçlarını bildirdi. Cupertino şirketi haberler iyi çünkü Mart çeyreği için rekor gelir elde edildi. Apple'ın geliri bu çeyrekte yıllık %9 artışla 97,3 milyar dolara yükseldi. Yalnızca Apple hisselerine sahipseniz dahi , hisse başına 1.52 $'lık üç aylık kazanç anlamına geliyor. Ayrıca hissedarlar için, Apple'ın yönetim kurulunun %5'lik bir artışla adi hisse senedi başına 0,23 $ nakit beyan ettiğini belirtmek gerek. Bu da, 9 Mayıs'tan itibaren hisse sahibi olanlara 12 Mayıs'ta ödenecek.

Apple kazancıyla şaşırttı! Elon Musk bile kıskandı!

apple kazanç

Tim Cook,: "Bu çeyreğin rekor sonuçları, Apple'ın sürekli inovasyona odaklanmasının ve dünyadaki en iyi ürün ve hizmetleri yaratma yeteneğimizin bir kanıtı. 2030 yılına kadar tedarik zincirimizde ve ürünlerimizde karbon nötr olmak için kaydettiğimiz ilerlemenin yanı sıra yeni ürünler ekliyoruz" ifadelerini kullandı.

İlginç bir şekilde, Apple CFO'su Luca Maestri, şirketin Hizmetler bölümünün bu çeyrekte tüm zamanların gelir rekoru kırdığını, iPhone'lar, Mac'ler, giyilebilir ürünler, ev ürünleri ve aksesuarlarının satış gelirlerinin de rekor kırdığını belirtti. Ancak özellikle bu çeyrekle karşılaştırıldığında rekor rakamlar karşımıza çıkıyor diyebiliriz.

Teknoloji devi bu yıl en yeni iPhone serisi olan iPhone 14 serisini piyasaya sürecek. Merakla beklenen seride ne gibi değişiklikler olacak göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.