Mobil

Honor, katlanabilir telefon sektörüne hızlı girecek

Katlanabilir telefon sektörü gün geçtikçe büyüyor. Kendi katlanabilir cihazlarını sunan şirketler arasında şimdi de Honor katılıyor. İşte tüm detaylar.

Honor, katlanabilir telefon sektörüne hızlı girecek

Eski Huawei alt markası Honor, ilk katlanabilir akıllı telefonu Honor V'nin lansmanını yaptı. Weibo ve Twitter hesaplarında paylaşılan bir görüntü, cihazın tasarımını ortaya çıkardı. Buna göre cihazın iki yarısı arasında bir menteşe olduğu görülüyor. Weibo gönderisinde, "katlanır amiral gemisi piyasaya sürülmek üzere" yazıyor, ancak kesin bir lansman tarihi açıklanmadı ve Honor konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçındı.

Honor, katlanabilir telefon sektörüne hızlı girecek

Honor, bir süredir katlanabilir bir piyasaya sürme arzusu konusunda açıktı. 2019 gibi erken bir tarihte, şirketin CEO'su George Zhao, CNET'e Honor markası altında bir katlanabilir üretmekle ilgilendiğini söyledi, ancak cihazın Honor'un genç hedef pazarı için çok pahalı olacağı konusundaki endişelerini dile getirdi. Bu yılın Haziran ayında, şirkette böyle bir cihazın geliştirilmekte olduğu ve katlanır ekran panellerinin BOE ve Visionox tarafından sağlandığına dair raporlar ortaya çıktı.

Magic V'in alabileceği tam form hakkında çok fazla ayrıntı yok, ancak The Elec'in bir raporu, 6.45 inçlik bir dış ekranla eşleştirilmiş 8.03 inçlik katlanır bir iç ekrana sahip olabileceğini öne sürüyor. Bu, Z Flip yerine Samsung'un Z Fold cihazlarına  benzeyen bir cihaz görünümü sunuyor. 

Honor, kendi katlanabilirlerini piyasaya süren veya piyasaya sürmeyi planlayan şirketlerin genişleyen listesine katılıyor. Samsung ve Huawei iki erken giriş yaptı, ancak daha yakın zamanda, bu ayın başlarında Find N telefonunu resmi olarak açıklayan Xiaomi, Motorola ve Oppo'dan katlanabilir ürünler gördük. Honor'un yanı sıra Google'ın da yakın gelecekte kendi başına iki adet katlanabilir modeli duyurmayı planladığı söyleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.