Honor Magic 5 serisinde yer alacak modeller ve en önemli özellikleri belli oldu

Akıllı telefon dünyasının önemli isimlerinden biri olan Honor, yakın zamanda yeni amiral gemisi modellerini tanıtmayı planlıyor.

Honor Magic 5 serisinde yer alacak modeller ve en önemli özellikleri belli oldu

Huawei’nin Amerikan ambargosuna maruz kalması sonucu ana şirketle olan bağlarını koparan ve yoluna yalnız devam etme kararı alan Honor, oldukça iyi bir yıl geçirdi. 2022 yılında pek çok önemli akıllı telefon modelini satışa sunan ve müşterilerinden son derece olumlu tepkiler alan Honor, benzer bir başarıyı 2023 yılında da sürdürebilmek için kolları sıvadı. Çinli teknoloji şirketinin piyasaya süreceği ilk önemli seri ise Honor Magic 5 olacak.

Bugüne kadar gelen bilgilere göre Honor Magic 5 serisi; Honor Magic 5, Honor Magic 5 Pro ve Honor Magic 5 Ultimate modellerinden oluşacak. Bazı duyum hesapları bu akıllı telefonların yanına bir de uygun fiyatlı Honor Magic 5 Lite modelinin ekleneceğini iddia etse de henüz bu konuda Çinli şirketten yapılmış bir açıklama bulunmuyor.

Honor Magic 5 serisinde yer alacak modeller ve en önemli özellikleri belli oldu

Son sızıntılarla birlikte Honor Magic 5 serisinin tamamında Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinin kullanılacağını öğrenmiş olduk. Eğer iddialar doğruysa Honor Magic 5 Lite modeli ise gücünü Snapdragon 695 yonga setinden alacak.

Öte yandan Honor Magic 5 Pro ve Honor Magic 5 Ultimate modellerinin arka yüzeyinde dörtlü bir kamera kurgusu bulunacak ve bu yapının odak noktasında 50MP’lik bir lens bulunacak. Ayrıca serideki tüm modellerin ekran yenileme hızlarının 120Hz olacağı ve ön yüzeylerindeki selfie kameralarının da benzer nitelikte olacağı iddialarda yer alan diğer bilgiler.