Mobil

Honor modellerine Google desteği geri geliyor!

Huawei'den Honor'un önünü açacak girişimler bekleniyor.

Honor modellerine Google desteği geri geliyor!

Bildiğiniz üzeri ABD'nin Huawei'ye karşı yaptığı ticari yaptırımlar vardı. Bu yaptırımların ardından, şirketin satışlarında büyük oranda düşüş bekleniyordu. 

Honor modellerine google desteği geri gelebilir!

ITHome sitesinden bir analist, Huawei'nin Honor markasını satma ihtimalinin çok yüksek olduğunu belirtti. Bunun sebebi olarak ise ABD tarafından gelen yasakların etken olduğunu söyledi. Honor'un artık Huawei'ye bağlı olmaması, markanın üzerindeki yasakları kaldırıp, özgür olmasını sağlayabilir. Hatta amiral gemilerini üretmesine imkan tanıyabilir. 

Ming Chi Kuo da bu konuda Honor'ın satılacağını düşünen isimlerden. Kuo'nun eline geçen son raporlara göre Huawei, Honor markasını satmak için girişimlere şimdiden başlamış.

Honor'ın satışının nedeni ise maddi sorunlar değil. Maksat Honor'ın muazzam yükselişini devam ettirmesi. Şu aralar Huawei'nin bu tezi reddediyor olması da sürpriz değil. Çünkü böyle bir satışın kabul edilmesi Huawei hisselerinin büyük oranda düşmesi anlamına gelecektir.

Honor'un satılması, Huawei'ye ürün satması yasaklanan tedarikçilerden, yonga setleri ve diğer donanımları Honor'un satın almasına olanak sağlayabilir. Böyle bir hareketin hem Honor hem de bileşen tedarikçileri için iyi olacağı düşünülüyor. Ayrıca Çin'deki elektronik endüstrisi için de olumlu etkilerinin olması bekleniyor. 

Huawei her ne kadar bu haberlerin doğruluğunu kabul etmese de önümüzdeki günlerde böyle bir karar vermesi kaçınılmaz gibi duruyor. Hem satışlarındaki düşüşler hem de kendi işletim sistemlerini tasarlamakta çıkan sorunlar. Markayı bu kısıtlamaları kaldırmak için çözüm arayışlarına itiyor.

Yorumlar
Bülent
honor için süper olur çünkü kurunun yanında yaş da yanacak ve yazık olacak honor a...
Cevapla
Aa
Çok güzel olur
Cevapla
Çağatay
Valla arkadaşlar gerçekten övmek için söylemiyorum ama ilk başta eski telefon kullanıyorsun yenisini aldığın da güzel olduğunu düşünüyorsunuz,oppo reno 2z kullanıyorum 1 yıl oldu tık demedi şarjı olsun oyunlardaki performansı olsun, kısaca yağ gibi akıyo halen .. tavsiye ederim yanlız ,ses için kıyaslama yapar isek redmi not 9 pro derim ,ama çok fark yok ses konusunda.. fark olarak ekran kalitesi,ram ,depo ile üstün sağlamlık açısından da iyidir .... tavsiye ederim işte arkadaslar..
Cevapla
Honor
İyi olur aslında tabi ilerde almak şartı ile
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.