Honor V40 serisinden üzücü haber!

Aralık ayında tanıtılması beklenen Honor V40 serisinin, tanıtım tarihi 2021 Ocak ayına kadar ertelendiği açıklandı.

Honor V40 serisinden üzücü haber!

Huawei'den ayrılan Honor'da işler pek yolunda gitmiyor gibi gözüküyor. Aralık ayında çıkması beklenen Honor V40 serisi akıllı telefonların tanıtım tarihi Ocak 2021'e ertelendi.

Gerçekleşen bu durum birçok yorumcu tarafından Honor'un Huawei limanından ayrıldıktan sonra rekabetçi pazarda sıkıntılar yaşadığı şeklinde yorumlandı. Ancak ortada şu anlık çok fazla belirsizlik bulunuyor. Büyük ihtimalle tüm bu iddialar Honor V40'ın çıkmasıyla birlikte unutulacaktır.

Honor V40 serisinden üzücü haber!

Honor'un daha önceki akıllı telefonlarının tanıtım tarihi düşünüldüğünde V10 ve Honor V20 serileri Aralık ayında piyasaya çıkmıştı. Ancak akıllı telefonlar çıkış tarihinden bir ay sonra küresel pazara sunulmuştu. Bu durum düşünüldüğünde Honor V40 serisinin ülkemizde satışa çıkması neredeyse Şubat ayını bulabilir.

Ayrıca bugüne kadar tanıtılan V serilerinde genellikle 2 adet telefon bulunuyordu. Ancak bu durum V40 serisi ile değişebilir ve aileye süper yakınlaştırma / periskop lens'li bir üçüncü telefon eşlik edebilir.

Honor V40 serisinden üzücü haber! - Resim : 1

Honor V40 serisi özellikleri

Honor V40 serisi hakkında bilinen özelliklerine de değinecek olursak, modelin Huawei'den ayrılmadan önce Kirin 9000 işlemcisinden güç alması bekleniyordu. Ancak çıkan son sızıntıları ve Huawei'nin ticari yasaklar nedeniyle çok fazla işlemci üretemediğini göz önüne alacak olursak, bu durumda cihazda MediaTek Dimensity 1000+ işlemcisinin kullanılması muhtemel gibi gözüküyor.

Bunlara ek olarak modellerde 6,72 inç boyutunda 120 Hz yenileme hızına sahip Full HD+ bir ekran bulunacağı tahmin ediliyor. Batarya kapasiteleri hakkında henüz bir bilgi yok ancak cihazlarda 66 W hızlı şarj ve 40 W kablosuz hızlı şarj teknolojisinin olacağı söyleniyor.