Honor’un yeni akıllı telefon modeli resmen tanıtıldı

Honor’un bir süredir üzerinde çalıştığı yeni akıllı telefon modeli Honor X8 5G sonunda resmen tanıtıldı. İşte yeni modelin özellikleri ve diğer önemli bilgileri.

Honor’un yeni akıllı telefon modeli resmen tanıtıldı

Akıllı telefon dünyasının önemli fiyat performans markalarından biri olan Honor, bir süredir yeni bir akıllı telefon modeli üzerinde çalışıyordu. Aslında bu telefon için tamamen yeni bir cihaz demek de çok doğru olmaz çünkü tanıtılan yeni model olan Honor X8 5G adından da anlaşılacağı üzere Mart ayında gördüğümüz Honor X8 4G’nin 5G versiyonu.

Bununla birlikte Honor X8 5G adını duyduğumuzda ilk akla gelen daha yüksek donanım ve daha güçlü bir cihaz olmasıyken ilginç bir şekilde Honor, 5G’ye yükselttiği modelinin donanımında kısıntılara gitmiş. Yeni telefona baktığımız zaman ilk dikkatimizi çeken şey 6,5 inç büyüklüğe ve Ful HD+ çözünürlüğe sahip olan LCD ekran oluyor.

Honor’un yeni akıllı telefon modeli resmen tanıtıldı

Bu ekranın üst kısmında bulunan damla çentik yuvasına 8MP’lik bir selfie kamerası sığdıran Honor, cihazın arka yüzeyinde ise 48MP + 2MP + 2MP’den oluşan 3’lü bir kamera yapısına yer vermiş.

Gücünü Snapdragon 480 Plus yonga setinden alan Honor X8 5G’de 5GB RAM ve 128GB dahili depolama alanının bulunduğunu da söyleyelim. Telefonun batarya yuvasına baktığımız zaman burada 5.000mAh’lık bir pilin var olduğunu görüyoruz. 22,5W hızlı şarj teknolojisine sahip olan cihazın parmak izi okuyucusu ise yan tarafa konumlandırılmış.

Honor, koyu siyah, mavi ve gümüş renk seçeneklerine sahip olduğunu duyurduğu yeni modelinin çıkış tarihi veya fiyatı hakkında ise şimdilik net bir bilgi vermedi.