Google Pixel 6a sonunda satışa sunuluyor! İşte fiyatı

Teknoloji devi Google tarafından bir süre önce resmi tanıtımı yapılan ve uzunca bir süredir de satışa sunulması beklenen Google Pixel 6a, sonunda hayranlarıyla buluşuyor.

Google Pixel 6a sonunda satışa sunuluyor! İşte fiyatı

Amerikalı teknoloji devi Google’ın en yeni akıllı telefon modeli olan Pixel 6a sonunda raflardaki yerini alıyor. Bir süre önce tanıtılan ve tanıtım tarihinden bu yana kendisinden pek haber alınamayan Pixel 6a ilk olarak Hindistan’da ön siparişe çıkacak. Google’dan yapılan açıklamaya göre, telefonun bir sonraki adresleri ise; Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Birleşik Krallıklar, Avustralya, İrlanda, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Singapur, Tayvan ve Japonya olacak.

Sizin de görebildiğiniz üzere liste oldukça sınırlı ve maalesef ülkemiz bu listede yer almıyor. Ancak yine de bu cihazı Amazon gibi harici kaynaklar üzerinden satın alabilecek okurlarımız için biraz daha detaylandıralım.

Google Pixel 6a sonunda satışa sunuluyor! İşte fiyatı

Google Pixel 6a, 6,1 inç büyüklüğünde ve 1800 x 2400 piksel çözünürlüğünde OLED ekran ile geliyor. Gorilla Glass 3 ile korunan bu ekranın HDR desteğinin bulunduğunu belirtelim.

 Gücünü Google’ın kendi yonga seti olan Google Tensor (5 nm)’den alan Pixel 6a, 6GB RAM VE 128GB dahili depolama alanıyla karşımıza çıkacak. Cihazın arka yüzeyinde 12,2 MP + 12MP olmak üzere ikili bir yapı tercih edilmişken selfie meraklıları içinse 8MP’lik bir lense yer verilmiş.

Kutudan Android 12 işletim sistemiyle çıkacak olan cihazın batarya yuvasında ise 4.410mAh’lık bir pil bulunuyor. Son olarak Google Pixel 6a’nın ABD satış fiyatının 449 dolar, Avrupa satış fiyatının ise 459 Euro olduğunu söyleyelim.