Honor’un yeni bütçe dostu akıllı telefonu ilk kez kendini gösterdi

Honor tarafından geliştirilen ancak daha önce hiçbir sızıntıyla adı anılmayan X6a ilk defa kendini gösterdi.

Honor’un yeni bütçe dostu akıllı telefonu ilk kez kendini gösterdi

Bu ay Honor oldukça yoğun. Şirket, dün Avrupa'da Honor 90 ve Honor Pad X9'u tanıttı ve bir gün önce Çin'de Honor X50'yi duyurdu. Gelecek hafta, marka ana vatanında Magic V2'yi birkaç başka ilginç ürünle birlikte tanıtacak. Çinli markadan yeni bir akıllı telefon TDRA web sitesinde görüldü. Honor X6a, serinin bütçeye uygun modeli olarak yakında uluslararası pazarda piyasaya sürülebilir. İşte detaylar.

Honor’ın X serisi, sonuncusu Honor X50 olmak üzere, fiyatına göre oldukça yüksek değer sunan orta seviye telefonlarla dolu. Ancak bu seride ayrıca birkaç uygun fiyatlı model de bulunuyor. Honor X7a ve Honor X8a bunlara örnek olarak verilebilir. Bu telefonlara yakında yeni bir cihaz, Honor X6a eklenebilir. Honor X6a, yakın zamanda TDRA web sitesinde WDY-LX2 modeliyle görüldü, bu da yakında global lansmanın olabileceğine işaret ediyor.

Honor’un yeni bütçe dostu akıllı telefonu ilk kez kendini gösterdi

Honor’un isimlendirme yaklaşımı diğer birçok markadan oldukça farklı. Genellikle telefon üreticileri sıralı bir isimlendirme sistemini benimser, yani her yeni model öncekinden daha yüksek bir numaraya sahiptir. Bu, X Phone 1’in X Phone 2’nin halefi olacağı anlamına gelir. Ancak Honor’da durum tam tersi. Şirket, daha önce Honor X7a’yı piyasaya sürdü ve şimdi Honor X6a üzerinde çalışıyor.

Her neyse, Honor X6a'nın henüz hiçbir özelliğini bilmiyoruz. Bütçeye uygun akıllı telefon, MediaTek Helio G37 yonga setine sahip olan Honor X7a'nın yerini alabilir. Ayrıca 6.75 inç TFT LCD ekran ve arkada 50MP ana kamera ile geliyor. Cihaz, bölgeye bağlı olarak 5330 veya 6000 mAh'lık bir pil ile güçlendirilmiştir.