Mobil

HP’den Tegra 4 işlemcili Android tablet geliyor

Akıllı telefon ve tablet dünyası için uzun süredir geliştirme çalışmaları yapan HP, Tegra 4 işlemcili bir tablet hazırlıyor.

HP’den Tegra 4 işlemcili Android tablet geliyor

2011 yılında webOS İle tablet pazarında iddialı bir rekabet amaçlayan HP, bu noktada pek bir gelişme sağlayamadı. Endüstri kaynaklarından gelen dedikodulara göre HP’nin NVIDIA’nın kısa süre önce görücüye çıkardığı Tegra 4 işlemci ve Android ile çalışan bir tablet hazırlığı yaptığını bildiriyor.

Halihazırda Tegra 4 birimini kullanan ve uluslararası arenada yaygınlık gösteren bir ürün yok. Bir dönem işlemcinin HTC’nin One modeliyle adı anılırken gelinen noktada Qualcomm cephesinde bir işlemcinin kullanılacak ihtimali daha güçlü duruyor.
1360825972_hp-android-tablet.jpg

HP’nin akıllı telefon ve tablet pazarında yer almak istediği biliniyor ve şirketin bu sebeple uzun süredir ar-ge çalışmaları yürüttüğü de belirtiliyor. Palm’ı satın alarak mobil dünyasına giriş yapan HP’nin Tegra 4’lü tabletinin nasıl bir etki yaratacağını ise bekleyip göreceğiz. Tabletin teknik özellikleri için şu aşamada henüz bir bilgi yok.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.