Mobil

HTC açıkladı: İşten çıkarmalar olacak mı?

İkinci çeyrekte zarar açıklayan HTC'de işler yolunda gitmiyor. Şirket işletme maliyetlerini azaltacak.

HTC açıkladı: İşten çıkarmalar olacak mı?

Bu yıl üst seviyede konumlandırılan birçok amiral gemisi telefon duyurmasına rağmen ikinci çeyrek HTC açısından hiç de iyi geçmedi. Yılın ilk çeyreğinde biraz olsun silkelenen HTC yılın ikinci çeyreğinde gelindiğinde ise 157 milyon dolar zarar açıkladı. One M9 satışlarının One M8’in gerisinde kalması, Şirketin Hindistan’da pazar payında düşüş yaşaması ve dünyanın en büyük mobil pazarı Çin’de satışların biraz yavaşlaması HTC açısından bu sonucu doğurdu.

Şirket üçüncü çeyrekte tekrar yükselişe geçmek için radikal düzenlemeler gerçekleştirecek. Öncelikle piyasadaki model sayısı ve dünya genelinde işletme maliyetleri azaltılacak. Firmanın gündeminde ise işten çıkarma bulunmuyor. Şirket CEO’su Chialin Chang maliyetlerin azaltılacağını doğruladı fakat işten çıkarmaları kesinlikle düşünmediklerini ifade etti.

HTC ayrıca üçüncü çeyrekte kurtarıcı bir model duyurmayı planlıyor. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz akıllı telefon HTC Aero’nun Tayvanlı şirketin kahraman telefonu olması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.