Mobil

HTC: Aylık güvenlik güncellemeleri konusunda söz veremiyoruz!

HTC ABD bölümü başkanı Jason Mackenzie, "aylık güvenlik güncelleştirmelerinin yayınlanmasını garanti edemeyiz" dedi.

HTC: Aylık güvenlik güncellemeleri konusunda söz veremiyoruz!

Bu yılın yaz ayları sonunda kullanıcılar Android işletim sistemine dayalı mevcut tüm cihazların % 95'inin kullanıcı verilerine erişim sağlamasına izin Stagefright güvenlik açığı ile tanışmıştı. Android tarihinin en tehlikeli açıklarından biri olan bu virüs GoogleSamsung ve LG gibi birçok diğer şirkete kendi cihazları için aylık güvenlik güncelleştirmelerini yayınlama taahhüdü verdirmişti. Bu haberlere diğer firmaların kullanıcıları sevinirken ne yazık ki, HTC kullanıcıları için bunu söylemek mümkün değil.

HTC akıllı telefonlar sahiplerini hayal kırıklığına uğratacak haber şirketin ABD Bölüm Başkanı Jason Mackenzie'den geldi. Mackenzie, aylık güvenlik güncelleştirmelerini oluşturmaya çalışacaklarını belirtti ancak kesin bir söz veremedi.

1444068632_img20151005201553.jpg

Resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada Mackenzie, "Biz güvenlik güncelleştirmelerini yayınlamayı düşünüyoruz ama, kimse bu güncellemelerin her ay yayınlanmasını garanti edemez. Bizde bu noktada bu güncellemeleri her ay yayınlayacağız diye söz veremeyiz" dedi.

Aslında Jason Mackenzie'nin boş sözlerle ve bilgilerle kullanıcıyı yanıltmadığı için saygıyı hakediyor. Zira ilerleyen zamanlarda şirketler her ay güvenlik güncelleştirmelerini veremeyecek hale gelebilirler. Burada "Google nasıl yayınlıyor peki?" diyebilirsiniz ancak ne HTC'nin nede diğer firmaların elinde bu kadar imkan yok.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.