Mobil

HTC CEO'su: Rakiplerimiz kadar mali gücümüz yok

Şirket geride bırakılan yılda pazarlama stratejisinde yaşanan sıkıntıları fazlasıyla yaşadı.

HTC CEO'su: Rakiplerimiz kadar mali gücümüz yok

HTC CEO’su Peter Chou, Wall Street Journal’a verdiği röportajda geçen yılın değerlendirmesini yaptı. CEO, 2012 yılı mali ve satış rakamlarında yaşanan düşüşü pazarlama stratejisinde yaşanan yetersizliğe bağladı. Rakiplerinin yüklü miktarda paralar harcadığı pazarlamada kendilerinin yetersiz olduğunu kabul eden şirket yetkilisi, 2013 için ise oldukça umutlu konuştu.

Yeni yılın 2012’den daha iyi geçeceği ifade edilirken pazarlama noktasında yeni stratejilerin geliştirileceği belirtildi. Şirket bu anlamda geride bıraktığımız dönemde UEFA üç yıllık bir anlaşmaya varmış ve önemli bir gelişmenin içerisinde yer aldı. HTC, üç yıl boyunca kuruluşun düzenleyeceği tüm etkinlik ve turnuvalarda resmi tedarikçi olacak.
1357319267_peter-chou.jpg

Giriş seviyesi telefon üretiminden vazgeçerek orta ve üst seviye modellere yoğunlaşan şirket 2013’te oluşturduğu planlamaya devam edecek. Mobil Dünya Kongresi’nde resmiyet kazanması beklenen M7 adlı telefon HTC’nin fazlasıyla umut bağladığı bir cihaz. Şirket, Windows Phone 8 platformundan ürünler sunmaya devam edecek.

Yorumlar
maho
nokia geri donsek
Cevapla
halil
ee kardesim ürününüz kaliteli tamam da fiyatinizda cok yuksek arti batarya sorunu koca sirketin bu kadar basit çözümleri görmemesi akla ziyan
Cevapla
fatih ak
abi biz mi aptaliz anlamiyoruz bunlar mi fAzla akilli anlamadim gitti.htc yaptigi telefonlara standart 2500mah'lik batarya taksa su anki durumdan cok cok daha iyi olurlardi
Cevapla
serdar
onu göremiyorlar malesef
Cevapla
ugur
htc eğer ürettiği telefonlarda pil ömrünü arttırsa ve çıkarılabilir bataryalı telefonlar üretse bence şuan bulunduğu pozisyondan çok daha üstlerde olabilirdi.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.