Mobil

HTC' den güzel haber

HTC, olabildiğince tüm Android cihazları için Android 4.0 Ice Cream Sandwich güncellemesini yayınlayacak.


Google' ın geçtiğimiz hafta duyurduğu Android 4.0 Ice Cream Sandwich' e üretici firmalardan destek geliyor. Android kullanıcıları, yüksek performans ve kullanılabilirlik sunan yeni Android 4.0' ı cihazlarında görmek ve kullanmak istiyor.

Kullanıcılarına cevap ilk üretici Sony Ericsson oldu ve hemen ardından HTC, resmi Facebook sayfasından paylaştığı açıklama ile kullanıcılarını mutlu etti.

İşte HTC' nin resmi açıklaması;

"Google'ın Ice Cream Sandwich'i duyurduğu haftanın ilk günlerinden beri HTC, yeni işletim sisteminin özelliklerine ve işlevselliğine yakından göz atarak güncelleme planlarını kararlaştırıyordu. Biz, Android cihazlarımız için hızlı ve istikrarlı güncellemeler sunan sektörün kabul görmüş liderlerinden biriyiz ve bu durum Ice Cream Sandwich versiyonunda da farksız olacaktır.

Güncellemelerde mümkün olan en iyi performans ve kullanılabilirliği sağlamak için donanım ve yazılım dengesinin özenli olması gerekir. Yeni ürün portföyümüzü belirleyene kadar lütfen bizi takip etmeye devam edin. Hedefimiz; olabildiğince çok sayıda HTC cihazını güncelleyebilmektir. Seçilen cihazların detaylarını ve güncelleme zamanını önümüzdeki haftalarda paylaşacağız!

Teşekkürler!

HTC Facebook Sayfası

Bildiğiniz gibi Android 4.0 Ice Cream Sandwich, Samsung ve Google ortaklaşa geliştirdikleri Galaxy Nexus ile beraber geliyor. Bunun dışında Samsung' un diğer cihazlarının güncellenip güncellenmeyeceği henüz bilinmiyor. Bu konuda Samsung diğer üreticilere göre daha yavaş ilerliyor.

Ayrıca Google' ın önümüzdeki haftalarda Ice Cream Sandwich' in kaynak kodlarını açması bekleniyor. Kaynak kodlar açıldıktan sonra CyanogenMod cihazlarımıza Android 4.0' ı getirecektir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.