Mobil

HTC Desire HD'nin ICS güncellemesi iptal!

HTC desire HD,ICS güncellemesi alacak donanıma sahip değil mi?


HTC firması, uzun süre en iyi telefonlar arasında gösterilen akıllı telefonu Desire HD'yi iki yıl önce tanıtmıştı. Daha önce ICS güncelleme listesini yayınlayan HTC, listede Desire HD'de bulunuyordu. Cihaz iki yıllık olmasına rağmen birçok kullanıcı Ice Cream Sandwich güncellemesi daha önce duyurulduğu için bekliyordu. Fakat yeni gelen haberlere göre kullanıcıların hayal kırıklığına uğrayabilir.

HTC güncelleme listesini Haziran ayında yayınlamıştı ve Desire HD Temmuz-Ağustos ayında ICS güncellemesi alacak görünüyordu. Ancak bu güncelleme hala yapılmadı.

1342368005_htc-desire-hd-ics.jpg

Kanada'nın Telekomünikasyon Şirketi Telus, 25 Temmuzda kendi kullanıcılarına güncelleme sunacağını duyurmuştu ve güncelleme için test sonuçlarının başarısız olduğunu açıklayarak güncellemeyi iptal etti.

Aslında Ice Cream Sandwich güncellemesi için 1 GHz ve tek çekirdekli Snapdragon işlemcinin yanı sıra 768MB RAM, yeterli özellik. Performans ya da Sense ara yüzünde göz ardı edilemeyecek kadar büyük sorunlar olmuş olacak ki güncelleme iptal edildi.

Şimdilik Kanada'da Desire HD için güncelleme iptal edildi ama HTC'den herhangi bir güncelleme haberi henüz duyulmuş değil. Diğer ülkelerde iptal olup olmayacağını hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.