Mobil

HTC, dikkatleri üzerine çekmek istiyor!

Tayvanlı üretici, büyük umutlar bağladığı M7 için dikkatleri üzerine çekmek istiyor.

HTC, dikkatleri üzerine çekmek istiyor!

Mobil dünyasında özellikle Android cephesinde Samsung’un sağlamış olduğu başarı parmak ısırtıyor. Şirket sadece Galaxy S III modeliyle geçtiğimiz yılın ikinci döneminde 30 milyondan fazla satış gerçekleştirirken keza aynı başarının hatta daha fazla satışın Galaxy S IV cephesinde sağlanacağı daha şimdiden iddia ediliyor.

Galaxy S IV için yılın ilk döneminde en fazla beklenen ve teknik özellikleri en çok merak edilen telefon diyebiliriz. Söz konusu bu durumundan haberdar olan diğer üreticiler amiral gemi olarak adlandırdıkları cihazları bir an önce kullanıcılara sunup pazar payı kapmanın derdinde.

Xperia Z bu anlamda kayda değer bir gelişme sağladı ve uzun süre adından söz ettirdi. Şimdilerde ise benzer pazarlama stratejisinin HTC cephesinde yaşandığına şahit oluyoruz. Tayvanlı üreticinin büyük umutlar bağladığı ve birçok yeniliği beraberinde sunacağı hatta mühendislerin yoğun çaba sarf ettikleri telefon için geri sayım başladı.
1360446157_htc-heart-m7.jpg

19 Şubat’ta New York ve Londra’da gerçekleşecek etkinliklerde görücüye çıkacak telefon yeni ekran ve kamera teknolojisi ile fark oluşturmak isteyecektir. HTC pazarlama bölümü ise yaklaşan etkinlikle beraber gündemi belirlemek isteye taraf olmak istiyor. Bu anlamda bir süre önce Almanya’da basına sunulan bir anakart üzerinde resmedilen kalp afişi, ayrıca yılsonu partisinde M7’nin ilk defa somut bir şekilde görünmesi pazarlama amacı olarak görülüyor.

Telefonun resmiyet kazanması durumunda ise daha sıkı ve agresif bir pazarlama stratejisinin şirket tarafından sağlanacağını söyleyebiliriz. Zaten şirket yetkilileri 2012 yılı değerlendirmesini yaparken en fazla sıkıntının pazarlama noktasında yaşandığını belirtmişti. Eğer bizde bir değerlendirme yapacak olursak HTC’nin uygun fiyatlandırma politikası ve bunun yanında sağlayacağı yeni pazarlama stratejileri ile 2013 yılını oldukça verimli geçirebilir. Zira geride bıraktığımız yaz dönemini hatırlayacak olursak TV kanallarının büyük bölümünde Galaxy S III reklamlarıyla karşılaşıyorduk. Telefon bu sayede birçok kişinin ilgisini çekmişti. Telefonun en önemli rakiplerinden biri olan One X için ise bir süre yayınlanan reklamlarında dışında herhangi bir pazarlama hamlesi gelmemişti.

Yorumlar
s@mi
htc nin hakettiği konumda olmadığını düşünüyorum.telefonları samsungdan çok daha fazla kaliteli hatta bence bunları kulvarlara ayırmak lazım. 1.kalite 2. kalite diye. sony htc nokia 1.kulvar.. lg motorola iphone 2.kulvar..huawei general mobile 3 kulvar .. samsung gibi plastikciler 4.kulvar
Cevapla
Gerek yokki HTC yi zaten tüm dünya biliyor iş kendini unutturması lazım
Cevapla
Misafir
HTC hep ayni design, ayni Samsung'da o sekilde, en iyisi Sony bence...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.