Mobil

HTC hız testlerinde hile yaptığını kabul etti!

HTC'nin yeni One (M8) modelinde hız testlerinde hile yaptığına dair söylentiler geçtiğimiz hafta mobil piyasasında gündeme oturmuştu

HTC hız testlerinde hile yaptığını kabul etti!

HTC'nin yeni One (M8) modelinde hız testlerinde hile yaptığına dair söylentiler geçtiğimiz hafta mobil piyasasında gündeme oturmuştu. Firma geçtiğimiz saatlerde yaptığı "hız testlerinde performans artırmanın bir işlev" açıklaması ile hileyi kabul etmiş oldu.

HTC One M8 daha tanıtılmadan önce internette ortaya çıkan hız testlerinde Galaxy S5 gibi rakiplerini geçtiği görülüyordu. Ancak şu sıralar hız testlerinde "hile" yapan telefonları algılamayı amaçlayan ve daha gerçek sonuçlar ortaya çıkaran yeni AnTuTu sürümü AnTuTu X'te Galaxy S5, Xperia Z ve LG G Pro 2'nin gerisinde kalıyor. HTC, konuyla ilgili bir soruya verdiği cevapta ise bu tür bir hızlandırmayı kabul ediyor. Hız testlerinin CPU ve GPU'nun maksimum hızlarını belirlediğini, mühendislerinin bazı durumlarda mümkün olan en iyi performans için optimizasyonlar yaptıklarını söylüyor.

1396301155_img20140331225300.jpg

Öte yandan HTC, yüksek performans modunun geliştirici ayarlarından elle açılıp kapanabileceğini söylüyor. Daha önce Samsung Galaxy S4 gibi telefonların da hız testlerinde yüksek performans moduna girerek puanları şişirdiğini görmüştük. Bu da gösteriyor ki bundan sonraki hız testlerine kullanıcılar herzaman şüpheli olarak bakacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.