Mobil

HTC için yolun sonu görünüyor!

Bir zamanların gözde akıllı telefon üreticisi HTC’deki düşüş devam ediyor. Öyle görünüyor ki HTC yavaş yavaş sona yaklaşıyor.

HTC için yolun sonu görünüyor!

Bir dönem ülkemizde de hayli popüler olan HTC şu aralar hayli zor günler yaşıyor. 2014 yılında zirve yapan Tayvanlı akıllı telefon üreticisi, One M8 modeliyle Apple, Samsung gibi devlere kafa tutmuştu. Fakat ne olduysa 2015 yılında oldu.

HTC için yolun sonu görünüyor!

Snapdragon 810 yonga seti ile gelen HTC One M9 modelinde yaşanan ısınma sorunları Tayvanlı akıllı telefon üreticisini zor durumda bıraktı. Bu dönemden sonra büyük bir düşüş yaşamaya başlayan HTC, katı fiyat politikasından da taviz vermeyince müşteri kitlesini yavaş yavaş kaybetti.

HTC için yolun sonu görünüyor! - Resim : 1

Tayvanlı şirket kısa süre önce Wildfire R70 isimli modelini tanıtmış ve hala akıllı telefon üretmeye devam ettiğinin sinyallerini vermişti. Lakin açıklanan raporlar bu durumun çok da uzun sürmeyeceğini gösteriyor.

HTC geçtiğimiz Şubat ayını 14 milyon doların biraz üzerinde bir gelirle kapadı. Ocak ayına göre gelirleri yüzde 12 oranında düşen Tayvanlı şirket, geçtiğimiz yılın Şubat ayına göre de yüzde 33’lük bir kayıp yaşadı.

Görünen o ki hiçbir hamle HTC’deki düşüşün önüne geçemiyor. Eğer durum bu şekilde devam ederse, Tayvanlı şirketin kepenkleri indirmesi kaçınılmaz gibi duruyor.

Eğer 2014 yılında HTC uyguladığı katı fiyat politikasından taviz verseydi, olay buralara kadar gelmeyebilirdi. Mevcut durumda Tayvanlı üreticinin eski günlerine dönmesi neredeyse imkansız diyebiliriz.

Yorumlar
Xiaomi redmi not 7
Apple ye destek verceginize Xiaomi ye destek verin daha iyi
Cevapla
Yooya cevap
:D bunu yazarken düşündün mü?
Yoo
Şayomi teyzeye vermeye değmez adamların bi halt bildiği yok
Sidar
HTC için Android sürümü güncellemesi gelse fiyatlar kesin yükselir hepimiz biliyoruz ki artık düşük andriod sürümlü telefonları kimse sevmiyor
Cevapla
Mezahir
Apple de bitecek. Bir zamanlar kuyruklar olurdu. Şimdi İ phoneni alan yok
Cevapla
Olcay Uzun
Bir gün bitebilecegi doğru olabilir bir şeyi yanlış yaparlar zaten sallantıdalar. Fakat yine de ençok satan üst seviye telefonlar onlarda ve eskisi kadar olmasada kâr ediyorlar. Durumları Samsung'tan daha iyi. Nedeni ise sağlamlık, stabilite,uzun yıllar yazılımsal destek, plastik olmayan kasa ,suya -toza dayanıklılık. Samsung yada Çinli markaların Apple kendilerinin batırabilmeleri için sadece ucuz donanım vermeleri yetmez ,plastik işini tamamen bırakmalılar ve bu devirde suya -toza dayanıklı olmalılar. Servisleri de adam gibi olmalı. Yoksa maliyet için kaliteden ödün vermek bir yere kadar.
Tuğrul Keçeci
HTC tekrar yükselsin Teşekkür ler HTC seviyoruz sizleri 🌹🌹🌹🇹🇷🇹🇷❤️
Cevapla
Ahmet yılmaz
İphone için 5,6 sene önce bitecek demiştim. O da yolun sonuna geliyor. Ama çinli firmaları da parlatmamak lazım. Çin in bukadar büyümesi dünya için hayra alamet değil. Koreli ve japon firmalarının ayakta kalması lazım. Nokia da desteklenmeli yoksa çin markaları fiyatlarını giderek yükseltecektir.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.