Mobil

HTC M8 Google Play'in kaynak kodları yayınlandı

Geliştiriciler için yayınlanan kaynak kodlar ile yazılımın içeriği değiştirilebilecek.

HTC M8 Google Play'in kaynak kodları yayınlandı

Geçtiğimiz hafta 2014 yılı amiral gemisi akıllı telefon M8'in tanıtımını gerçekleştiren HTC aynı etkinlikte cihazın Google Play sürümünün de mevcut olacağını açıkladı. Açıklama sonrası Google Play Store satış bölümünde 699 dolar etiket fiyatıyla listelenen cihaza şu an sadece Amerikalı kullanıcılar erişebilmektedir. 

Yeni One'da saf Android deneyimini yaşamak isteyen kullanıcılar için tasarlanan HTC M8 Google Play, Android 4.4.2 işletim sistemiyle çalışıyor ve bünyesinde BlinkFeed, Sense TV, HTC Zoe ve Sense gibi yazılımsal özellikleri barındırmıyor. Ancak HTC çift kameranın sahip olduğu tüm yazılımsal içerikleri Google Play sürümü de uyarladığını açıkladı.

1396330534_260320141052093065060.jpg

Telefon için ön sipariş sürecinin başlamasından sonra HTC bu defa cihazda yer alan kaynak kodları geliştiricilerin kullanımına sundu. Eğer siz de bir uygulama ya da mobil yazılım geliştiricisiyseniz söz konusu kaynak kodlar  ile uygulama desteğini artırabilir, yazım üzerinde değişimler yapabilir ya da HTC M8'in uluslararası sürümüne uyarlayabilirsiniz.

131.7MB dosya büyüklüğüne sahip kaynak kodlara buradan erişebilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.