Mobil

HTC M8 mini cephesinde yeni gelişmeler yaşanıyor

Kısa süre önce İsveçli bir taşıyıcının resmi web sitesinde görünen telefonun bu defa satış tarihine ilişkin bilgiler geldi.

HTC M8 mini cephesinde yeni gelişmeler yaşanıyor

Geçtiğimiz günlerde İsveçli bir mobil GSM şirketin resmi web sitesinde beliren M8 mini cephesinde önemli gelişmeler yaşanıyor. 3g.co.uk sitesinde yayınlanan habere göre M8 mini'nin satış işlemini mayıs ayı içerisinde başlayacak. Resmi olarak henüz teyit edilmeyen haberde telefonun İngiliz bir perakendeci tarafından satışa sunulacağı belirtiliyor.

Söz konusu haberde ayrıca yeni nesil One mini'ye ilişkin bazı özelliklere de yer verilmiş. Yeni One M8'in tasarımını benimseyecek mini telefon da alüminyum kasadan oluşacak. Telefonun ekran büyüklüğü bu defa 4.5-inç olacak. Haberde ekran çözünürlük seviyesine değinilmiyor ancak HD çözünürlüklü bir ekranın kullanılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Telefonda ayrıca Qualcomm cephesinden bir işlemci yer alacak.

1396309189_htc-one-m8-all-colours.jpg

HTC, M8 mini'de Ultrapiksel kamera kullanımını sürdürecek, ancak M8'de yer alan çift kameralı Ultrapiksel çözüm M8 mini'de yer almayacak. Olası tedarik sorunları yaşamak istemeyen Tayvanlı üreticinin bu yönde bir karar aldığı iddia ediliyor. Cihaz ait gelişmeler şu an bunlarla sınırlı. Andorid 4.4 KitKat ve Sense 6.0 ile çalışacak telefona ilişkin yeni bilgile geldikçe aktarmaya devam edeceğiz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.