Mobil

HTC, M9'un yanında sürpriz bir tanıtım gerçekleştirebilir

HTC'den bir de akıllı saat hamlesi geliyor.

HTC, M9'un yanında sürpriz bir tanıtım gerçekleştirebilir

Bloomberg’e göre HTC, mart başında düzenlenecek Dünya Mobil Kongresi’nde yeni akıllı telefonu M9’un yanında bir de akıllı saat görücüye çıkaracak. Akıllı saate ilişkin bilgilere geçmeden önce dilerseniz M9’da yer alacağı iddia edilen özelikleri sıralayalım: Sekiz çekirdekli 64-bit mimarili Snapdragon 810 işlemci, Dolby 5.1 Ses, Android 5.0 Lollipop, Sense 7.0, 20.7MP arka kamera, ve Ultrapiksel ön kamera.

HTC’nin akıllı saat pazarına geride bıraktığımız yıl giriş yapması bekleniyordu fakat şirketten beklenen hamle bir türlü gelmedi. Halihazırda birçok üreticinin sıkı bir rekabet içerisinde olduğu akıllı saat kategorisine HTC’nin nasıl bir modelle giriş yapacağı şu an için bilinmiyor.

Bloomberg kaynaklarına göre HTC’nin akıllı saati aynı zamanda fitness takip cihazı olarak da kullanılacak. Android Wear platformundan destek alacak saate ilişkin önümüzdeki günlerde daha fazla detayın gün yüzüne çıkması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.