Mobil

HTC, Moto X'in stratejisini benimsiyor

HTC de özelleştirilebilir tasarımın ilk adımlarını attı.

HTC, Moto X'in stratejisini benimsiyor

Geçtiğimiz haftalarda resmi tanıtımı gerçekleşen Moto X’in dikkat çeken özelliklerinden biri tanesi de kullanıcılar tarafından özelleştirilebilir bir yapı sergilemesiydi. MotoMaker adı altında sunulan hizmet ile telefonu satın almak isteyen kullanıcılar; telefonun arka kapak tasarımını, renk seçimini ve cihazda yer alacak duvar kağıtlarını önceden belirleyebiliyor. Moto X şu an için sadece Amerika’da satışa sunulduğu için söz konusu uygulama şimdilik sadece Amerikalı kullanıcılara sunuluyor, üsteli modelin dünya genelinde satışa sunulması beklenmiyor.

Benzer bir çalışmayı ise HTC, yine Amerika’da kullanıcıların hizmetine sundu. Amerika’nın önde gelen taşıyıcılarından bir olan Sprint’e özel üretilen Windows Phone işletim sistemli 8X modeli için başlatılan “HTC Design Studio” (HTC Tasarım Stüdyosu)ile telefonun kimi noktalarda özelleştirilebilmesi sağlanıyor.

1376638582_htcdesignstudio-630x450-1.jpg

Üst bölümde yer alan görselden de anlaşıldığı üzere telefonda yer alan hoparlör, desenler, alt ve üst kısımlarda kullanıcı renk seçiminde bulunabiliyor. Hizmetin diğer HTC modellerine gelip gelmeyeceği henüz net değil. MotoMaker ve HTC Design Studio’nun kullanıcılar tarafından ne denli benimseneceği, hizmetlerin daha da genişlemesinde etkin rol oynayacaktır. 

Yorumlar
Misafir
kopyaci mantığı çok yanlış bi kere kim daha iyisini yaparsa o daha iyi satar rekabet denen birşey var
Cevapla
Misafir
ne kopyası arkadaş, yani o zaman ilk kameralı telefonu çıkaran teleofn üreticisi kimse onun dışında herkes kopyacı oluyor. Düz mantıkla yaklaşmayın. Eğer bu uygulamayı yapmasa HTC zaten şöyleydi böyleydi geri kaldı bilmem ne denilecek. Yakında bu uygulamaya belki de herkes geçecek o zaman onlarda mı kopyacı olacak. Hayır kimsenin gıkı çıkmyacak o zaman. Bırakın bu işleri. HTC kaliteli telefon yapmaya devam ediyor. Güncelleme vermiyorsa vermiyordur bilmem nedir. Alma o zaman.
Cevapla
Misafir
o zaman ilk android telefonu da htc çıkardı, android kullanan bütün firmalar kopyaci mi dememiz lazım sizin gibi düz mantıkla
Cevapla
Misafir
HTC ne yaptığını bilmiyor ya telefon stratejisi açısından bir facia :-) sony de başta öyleydi şimdi biraz daha akıllandı ama bu HTC iflah olmaz
Cevapla
Misafir
bunlar fasafiso özellikler, adamlar ne yapacaklarini şaşırdı.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.