Mobil

HTC One M8 AnTuTu testlerinde hile mi yapıyor?

Samsung'dan sonra şimdi de HTC, AnTuTu tesrlerinde hile yapmak ile suçlanıyor.

HTC One M8 AnTuTu testlerinde hile mi yapıyor?

Geçen yıl Samsung, yüksek özellikli Android akıllı telefonlarına benchmark testlerinde CPU frekanslarını arttırarak puanını yüksek çıkaracak bir teknoloji kullanmakla suçlanmıştı. Şirket suçunu itiraf etmiş ve Samsung Galaxy Note 3 akıllı telefonunu çalışırken CPU / GPU frekanslarını maksimize ettiğini söylemişti. Şimdi de HTC, aynı suçlama ile karşı karşıya. Üstelik suçlama şirketin daha piyasaya sürülmemiş amiral gemisi HTC One M8 hakkında yapılıyor.

Bildiğiniz gibi AnTuTu, Samsung’un hile yapmasından sonra hilelere kanmayan AnTuTu X versiyonunu geliştirmişti. Birkaç gün önce, bir 2.5GHz MSM8974AC Snapdragon 801 işlemcisi ile HTC One (M8) Asya versiyonu AnTuTu 4 benchmark testlerinde rakiplerini ezdi geçti. Ancak bu telefonda hile olduğu ortaya çıkabilir ve One’ın (M8) zaferi kısa ömürlü olabilir. Nedeni ise AnTuTu X sonuçları.

1396083212_msantutu.jpg

AnTuTu testlerinde oldukça yüksek puan alan HTC One M8, ePrice sitesi taraından AnTuTu X testlerine tabi tutuldu. Çıkan sonuç oldukça şaşırtıcıydı. Cihaz, normal AnTuTu testlerine göre 10 bin puan daha düşük bir rakam elde etmişti.

AnTuTu 4 ve AnTuTu X testlerinde HTC One (M8) yanında Samsung Galaxy S5, LG G Pro 2 ve Sony Xperia Z2 de teste dahil edildi. Diğerleri hemen hemen aynı puan alırken, HTC One M8, Normal AnTuTu testine göre 10 bin puan geride kaldı.

Aşağıdaki test sonuçlarında aradaki farkı görebilirsiniz.

1396081709_an.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.