Mobil

HTC One M8, Samsung Galaxy S5, LG G2, Samsung Note 3, Nexus 5, Benchmark karşılaştırması! [Video]

2014 ve 2013 yılı amiral gemileri kozlarını Benchmark testlerinde paylaşıyor

HTC One M8, Samsung Galaxy S5, LG G2, Samsung Note 3, Nexus 5, Benchmark karşılaştırması! [Video]

Akıllı telefonlar için yıllardır "konsol seviyesinde oyun deneyimi sunabilecek mi", "SLR kalitesinde fotoğraf çekebilecek mi" gibi sorular sorulmaktaydı. Bu gün gelinen noktada ise hem konsol seviyesinde oyunları oynayabilir hemde DSLR kalitesinde fotoğrafları akıllı telefonlarımız ile çekebilir olduk.

2014 ilk yarısında çıkan telefonlar HTC One M8, Samsung Galaxy S5 ve geçtiğimiz yılın amiral gemileri LG G2, Nexus 5 ve Galaxy Note 3'e yapılan Benchmark testlerine ve sonuçlarına aşağıdaki videodan ulaşabilrisiniz.

Not: yapılan Antutu, Quadrant, gibi testlerde sf Android yüklü olan Nexus 5'in geride kalması acaba bu testlerin normal skorları bu mu (Nexus 5'teki gibi) diye bir soru işaretini de akıllara getirmekte. Geçtiğimiz yıllarda firmaların sentetik yazılımlarda daha yukarılarda yer almak için yaptığı hilelerin ortaya çıktığı bir dönemden sonra aynı işlemciye ve RAM'a sahip telefonların birbirlerinden bu kadar farklı sonuçlar alması benchmark yazılımlarının güvensizliğini mi yoksa burada da bir hile olduğunu mu ortaya çıkartıyor? 

Yorum siz değerli okuyucularımızın

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.