Mobil

HTC One (M8)'ın arka üst kamerası fotoğraf çekmiyor!

HTC Sonunda Duo kamerasının nasıl çalıştığını açıkladı.

HTC One (M8)'ın arka üst kamerası fotoğraf çekmiyor!

HTC firması 2014 model amiral gemisi telefonu HTC One (M8)'i geçtiğimiz gün resmen tanıttı. Cihazın teknik donanımının yanısıra hakkında en çok konuşulan şüphesiz arka kısmında bulunan çift kamerası idi. Ve kullanıcılar bu çift kameranın ne işe yaradığını çok merak ediyordu.

 1396033875_img20140328211015.jpg

Firma sonunda, HTC One'ın arkasında bulunan çift kameranın nasıl çalıştığını açıkladı. Her zamanki yerinde olan ana kamera, önceki One modelindeki 4 megapiksellik Ultrapixel kamerayla aynı. Ana kameranın üstünde bulunan lens ise, 2 megapiksel çözünürlük sunuyor ancak fotoğraf çekmiyor. Cihazdaki bu kamera, sadece derinlik algısı için kullanılıyor ve kameranın, "fiziksel boşluktaki nesneleri algılamasına" imkan tanıyor. Yani bu otomatik odaklanma süresinin  yaklaşık 300 milisaniyeye düşmesi demek.

Ayrıca bu özellik bir fotoğrafı düzenlerken çeşitli efektlerin öndeki veya arkadaki nesnelere eklenebilmesine olanak sağlıyor. Son olarak HTC, Duo Camera'nın derinlik bilgilerinden faydalanmasını sağlayacak API'yı üçüncü parti uygulama geliştiricilerine sunduğunu açıkladı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.