Mobil

HTC One M9 ağır yük altında aşırı derecede ısındı!

Tweakers'in ağır yük altında teste tuttuğu HTC One M9, 55 derece sıcaklığa ulaştı.

HTC One M9 ağır yük altında aşırı derecede ısındı!

Tayvanlı HTC'nin geçtiğimiz günlerde tanıttığı amiral gemisi modeli One M9'un sahip olduğu Snapdragon 810 işlemcisi nedeniyle aşırı ısındığı iddia edilmişti. Bu iddiaların gerçak olup olmadığını görmek isteyen Tweakers sitesi, aralarında HTC One M9'un da olduğu birkaç telefonu teste tabi tuttu. Sonuç HTC One M9'u bekleyenleri endişelendirecek nitelikte.

1426547044_img20150317004844.jpg

Tweakers, bugün aralarında Galaxy Note 4, iPhone 6, HTC One M8, HTC One M9 ve LG G3'ünde bulunduğu amiral gemisi modellere GFXBench kriter testi uyguladı. GFXBench testinde Asphalt 8 ve Assassin Creed gibi 3D oyunlar aynı sürelerde oynanırken ortaya sıradışı bir sonuç çıktı. HTC One M9 rakiplerinden daha fazla ısınarak cihazın sıcaklığı 55,4 dereceye ulaştı. Cihazların ağır yük durumunda 40 dereceye ulaşması normal karşılanırken HTC One M9'un 55 dereceyi geçmesi birşeylerin yolunda gitmediğini gösteriyor.

Sıcaklığın bu dereye çıkması cihaz problem yaratabilir. Birçok telefon 40 derecenin üzerine çıktığında kendini kapatmak gibi yollara başvurur. Ancak Tweakers, 55 derece sıcaklığa ulaşmasına rağmen HTC One M9'da hiçbir kapanma problemi yaşanmadığını söylüyor.

1426577144_htc-one-m9-non-final-software-01.png

Bu test haberinden sonra konu hakkında Twitter hesabından açıklama yapan HTC iletişim müdürü Jeff Gordon: HTC One M9'da şuan kullanılan yazılımın ön sürüm olduğunu ve son kararlı sürümün cihazda henüz bulunmadığını söyledi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.