Mobil

iPhone'da WhatsApp sesli arama nasıl etkinleştirilir?

iPhone telefonlarda WhatsApp sesli arama özelliği nasıl aktifleştirilir?

iPhone'da WhatsApp sesli arama nasıl etkinleştirilir?

WhatsApp'ın geçtiğimiz günlerde yayınladığı 2.11.561 sürümü ile birlikte sunduğu sesli görüşme özelliğini birçok Android kullanıcısı şimdi bu özelliğin tadını çıkarıyor. Diğer taraftan iOS işletim sistemine sahip iPhone kullanıcıları resmi WhatsApp sesli arama özelliği için ne kadar bekleyeceklerini merak ediyor.

Android kullanıcılarının rootsuz olarak ulaşabildiği bu özelliği iPhone kullanıcıları maalesef etkinleştiremiyor. Bu özelliği etkinleştirebilmeniz için cihazınızın Jailbreak'li olması gerekiyor. iTunes'te mevcut 2.11.16 sürümünün yerini yakında şuan beta olan ve sesli arama özelliğinin bulunduğu 2.11.17.444 sürüm yer alacak.

1426538806_img20150314233145.jpg

iPhone cihazınız Jailbreak'liyse ve daha fazla beklemek istemiyorsanız yapmanız gerekenler:

1.Burada bilmeniz gereken en önemli şey, aramaya çalıştığınız iPhone kullanıcısınında 2.11.17 beta sürümüne sahip olduğundan emin olun. Tabii bu aradığınız arkadaşınızın da iPhone telefonunun Jailbreak'li olması anlamına geliyor. Diğer taraftan Android cihaz kullanan arkadaşınızında sesli arama özelliğinin aktif olması gerekiyor.

2.Gayri resmi sürümü yüklemeye karar verirseniz sohbet geçmişi üzerinde yazma sırasında veri kaybı yaşayabileceğinizi unutmayın.

3.Şu anda Jailbreaklı iPhone cihazınızda yeni WhatsApp arama özelliğini test edebilirsiniz. Ancak bazı kullanıcılar 8.1 iOS sürümünde çağrı seçeneği ile sorunlar yaşadığı belirtiliyor.

Eğer WhatsApp sesli arama özelliğini Jailbreak'lı iPhone cihazınızda denemek isterseniz aşağıdaki linkten WhatsApp 2.11.17 beta sürümünü indirerek cihazınıza yükleyebilirsiniz.

 iPhone: WhatsApp 2.11.17.444 beta

Video

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.