Mobil

HTC One M9'un tasarımı hakkında detaylar gelmeye devam ediyor

Dünya Mobil Kongresi'nde tanıtılacak telefon büyük merak uyandırıyor.


HTC One M9 cephesinde gelen bilgilerin ardı arkası kesilmiyor. Tasarımı ve teknik özellikleri merakla beklenen üst düzey akıllı telefona ilikin şu ana kadar sayısız sızıntı gerçekleşti. Ancak söz konusu sızıntıların büyük bölümünde telefonun arka kısmını görebildik.

HTC görünüşe bakılırsa One M8'den One M9'a geçişte arka görünümü büyük oranda muhafaza edecek. Değişen tek detayın kamera sensörü olduğunu söyleyebiliriz.

One M9'un ön tasarımı hakkında ise bilgiler şu an için sınırlı. HTCsource sitesinin özel olarak duyurduğu habere göre One M9 tasarım noktasında pek de One M8'e benzemeyecek. Daha ince çerçevelerin kullanılacağı telefonda BoomSound hoparlörler yeniden dizayn edilecek. Daha güçlü ses çıkışı sunacak stereo hoparlör bu defa daha az alanı işgal edece. Hoparlör tasarımının HTC tarafından üreticilen Nexus 9 tablet gibi olması bekleniyor. Alt bölümden Nexus 9'un hoparlör bölümüne göz atabilirsiniz.

1423291180_n9-grid2-1600.jpg

One M7 ve One M8'de telefonların alt ve üst kısmında kullanılan hoparlörlerin aksine One M9'da bu alan küçük bir bölüm işgal edecek ve One M9'un ön kısmı kenardan kenara camdan oluşacak. Sitenin aktardığı tüm bu detaylar mobil dünyasının bir numaralı sızıntı kaynaklarından biri olan Evleaks'in geçtiğimiz günlerde yayımladığı One M9 ve One M9 Plus görüntüsü doğruluyor. 

İşte o fotoğraf: (One M9 ve One M9 Plus)

1423290145_htc-one-m9-htc-one-m9-plus-680x499.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.