Mobil

HTC One modelinde gecikme yaşanacağı resmi olarak açıklandı

Son dönemde gelişen iddialara HTC kayıtsız kalmadı ve telefonda tedarik sıkıntısı yaşandığını resi olarak bildirdi.

HTC One modelinde gecikme yaşanacağı resmi olarak açıklandı

Pazarlama noktasında yeni bir süreç başlatacağının altını çizen HTC, kısa süre önce resmiyete kavuşturduğu One modelinde ne yazık ki tedarik sıkıntısına takıldı. Bir süredir gündemde yer alan iddiaların resmi kaynaklarca da dile getirilmesi, telefonu birçok ülkede sabırsızlıkla bekleyen kullanıcıları üzmüş olsa gerek. Tayvanlı üretici telefonda konumlandırdığı Ultrapiksel sensörde üretim sıkıntısı yaşandığı ve bu sebeple bazı ülkelerde telefonun çıkış tarihinin mart sonu ve nisan başına alındığını belirtti.
1363160202_htc-one-3v3.jpg

Resmi lansman esnasında telefonun mart ortasında birçok ülkede raflardaki yerini alacağı bildirilmiş olsa da, tedarik noktasında yaşanan sıkıntılar buna engel oldu. Tabi bu durumun satışlar üzerinden olumsuz bir etki yaratacağı kesin. Xperia Z satışa sunulduğu ülkelerde stokları eritirken, Galaxy S IV’ün tanıtılacak olması; bunun yanı sıra Optimus G modelinin 50’den fazla ülkede satışa sunulmuş olması HTC One satışlarına gölge düşürebilir.

Yorumlar
ibo_odi
belki buda bir stratejidir. s4 du bekliyor olabilirler. bence s4 de herkes hayal kırıklığı yasiyacak. ondan sony veya htc yonelebilir cogu alici.
Cevapla
Misafir
HTC'de hep bir şeyler eksik... Bu sefer de olmadı.
Cevapla
Misafir
Yeni cihazı tanıtımdan 6 ay sonra piyasaya sür, ondan sonra da iflas ettim diye ağla. Nerde hata yaptık diye düşün dur. Güya eski hatalarından ders almışlar. Hani nerde? Gidip samsung tan pazarlama dersi almaları lazım. Hemde acil!
Cevapla
ilker
HTC çok güzel, kendine has cihazlar üretiyor ama pazarlama olayını beceremiyor. Markanın en büyük sıkıntısı eksik tanıtım.
Cevapla
Misafir
Cihazı zaten yarımdı şimdi oldu yarım yamalak.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.