Mobil

HTC One'ın çıkışı bazı ülkelerde ertelendi

Oluşan sürece telefonun parça tedarikinde yaşananların sebep olduğu iddia ediliyor.

HTC One'ın çıkışı bazı ülkelerde ertelendi

Tayvanlı üreticinin geçtiğimiz yıllarda pazarlama noktasında sağlamadığı başarı etkisini satış rakalarında göstermiş ve hiçte beklenmeyen satış rakamları elde edilmişti. J Butterfly modelini birçok ülkede satışa sunmayan HTC, bu anlamda eleştirilerin odağında yer almıştı. Şirketin kısa süre önce kullanıcıların beğenisine sunduğu One modeli ise sahip olduğu birçok yenilikçi özelliği ile olumlu geri dönüşler almış ve o andan itibaren merakla beklenen bir telefon olmuştu.

HTC One’ın lansmanı sonrası üretim aşamasında bazı sorunların yaşandığı ve HTC’nin yeterli tedarik sağlayamadığı iddia edilmişti. Şirket cephesinde konuyla ilgili henüz bir değerlendirme yapılmadı ancak son dönemde yaşanan gelişmeler bu iddiaları destekler nitelikte.
1363152680_1470143801.png

15 Mart’ta İngiltere’de satışa sunulması planlanan telefon henüz mart sonu itibariyle raflardaki yerini alacak. Gecikme için herhangi bir açıklama yapılmazken; Hollanda için de telefonun çıkış tarihinde gecikme yaşanacağı bildirildi. Ülkemize göz attığımızda ise GSM şirketleri tarafından henüz net bir satış tarihi verilmiş değil.

Son dönemde gelişen iddialar telefonun birçok ülkede mayıs ayında satışa sunulacağını ön görüyor. Xperia Z’nin dünya geneline yayıldığı şu günlerde, sürece Galaxy S IV te dahil olacak ve bu sebeple HTC One satışlarında beklenen rakam yakalanmayabilir. Konuyla ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar
Misafir
Ne en iyisi be. Yarım cihazdı zaten şimdi oldu yarım yamalak.
Cevapla
efras
hani okullarda çok zeki öğrenciler olur her sınavdan geçer, bütün notları en yüksektir.. ama sosyal yanları zayıftır arkadaşları azdır ya.. işte HTC böyle... en iyi cihazı yapar, bir çok markaya örnek olur ama bir türlü kendini satamaz. çünkü derdini anlatamaz zavallı inek öğrenci HTC :)
Cevapla
note
ah htc ah
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.