Mobil

HTC satılabilir; peki alıcı kim?

Ağustos ayından beridir sürdürülen görüşmeler kısa süre içerisinde neticelenebilir.


2013 yılı HTC açısından sorunlarla dolu bir yıl oldu. İstenilen satış rakamlarının gerisinde kalınması, patent ihlalleri ve yapılan lisans anlaşmaları, One modelinde yaşanan tedarik sıkıntısı, Beats Audio hisselerinin geri satılması ve son olarak zararla açıklanan 3. çeyrek raporu.

Tüm bu yaşanan kamuoyunda yönetim değişikliği ve hatta şirketin satılabileceği yönünde iddiaların oluşmasına sebep oluyor. Son olarak resmi kaynaklar şirketin satılacağı yönündeki haberleri yalanlasa da, HTC'nin anavatanı Tayvan'dan gelen haberler şirketin satış işlemi için Çin'nin önde gelen markalarından Lenovo ile görüşmeler halinde olduğunu bildiriyor.

1381340564_gsmarena001.jpg

Rapora göre geçtiğimiz ağustos ayından beri satın alım işlemi ve şartların karşılıklı olarak kabul edilmesi için görüşmeler yapıldığı iddia ediliyor. Görüşmelerin halihazırda hangi aşamada olduğu bilinmiyor ve kötü günler geçiren HTC'nin yardıma ihtiyacı olduğu artı inkar edilmeyen bir gelişme.

Dizüstü bilgisayar dünyasının önde gelen üreticilerinden biri olan Lenovo'nun IDC tarafından açıklanan 2. çeyrek akıllı telefon raporunda ilk 4'te yer aldığı görülmüştü. Mobil dünyasında iddialı bir konuma yükselmek isteyen Çinli üreticinin yakın zamanda HTC'yi satın aldığı şeklinde bir açıklama yapması şaşırtıcı olmayacaktır. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.