Mobil

HTC son on yılın en kötü şubat ayını geride bıraktı

HTC'de finansal açıdan işler hiç de yolunda gitmiyor. Şirket son on yılın en kötü şubat ayını geride bıraktı.

HTC son on yılın en kötü şubat ayını geride bıraktı

HTC cephesinde işler uzun bir süredir yolunda gitmiyor. 2011 yılında bu yana kan kaybetmeye devam eden Tayvanlı şirket, geride bıraktığımız şubat ayında olumsuz anlamda bir rekor kırmayı başardı. Şirket gelir noktasında son on yılın en kötü şubat ayını geride bıraktı.

Henüz açıklanmayan resmi rakamlara göre HTC’nin şubat ayı gelirleri sadece 129 milyon dolar. Sözünü ettiğimiz rakam şirketin bir ayda elde ettiği toplam gelir (net kâr değil). Giderler hesaplandığında HTC’nin şubat ayında ciddi manada zarar edeceği bir gerçek.

1457370460_htc-one-m9-global-sketchfab-gunmetal.png

Ocak ayı ile karşılaştırıldığında gelirlerin %35 oranında düştüğü bildirildi. Yıllık bazda düşüş ise %55 seviyesinde. HTC’nin 2015’te (2016 ilk çeyrek dahil) kötü gidişatı sürdürmesinin bir numaralı sebebi One M9 satışlarının beklenenin altında kalması gösteriliyor.

Şirket kısa süre önce sanal gerçeklik gözlüğü Vive’ın satışına başladı. Sanal gerçeklik gözlüğü Vive ve yakın zamanda tanıtılacak HTC 10 akıllı telefon şirketin önümüzdeki çeyrekte sonuçları olumluya çevirecek iki önemli kozu olacak. 
          
          
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.