Mobil

Xperia Z5 serisi için Android 6.0 güncellemesi dünya çapında başladı

Sony, Xperia Z5 serisi cihaz kullanıcılarının uzun bir süredir beklediği Android 6.0 güncellemesini başlattı.

Xperia Z5 serisi için Android 6.0 güncellemesi dünya çapında başladı

Sony’nin uzun bir süredir beta seviyesinde dağıtıma sunduğu Android 6.0 güncellemesi nihayet resmi sürüme kavuştu. Japon üretici halihazırda satışta olan tepe modelleri Xperia Z5 serisini yeşil robotun en güncel sürümüyle buluşturdu. Dünyanın birçok noktasında Xperia Z5 serisi cihazla buluşan güncellemenin dağıtım işlemi OTA (şebeke) ve Sony PC Companion üzerinden gerçekleşiyor.

1457358357_gsmarena002.jpg

Güncelleme kapsamında yer alan başlıca yenilikler; gelişmiş uygulama izinleri, daha uzun pil ömrü için Doze modu, yeni bir ana ekran başlatıcı uygulaması, Google'ın şubat ayı güvenlik yamaları ve yenilenen kamera arayüzü şeklinde sıralanıyor.

1457358376_sony-marshmallow-update-315x560.jpg

Sony, Stamina Modu'nu ise Android 6.0 güncellemesine dahil etmedi. Stamina Modu önümüzdeki günlerde yayınlanacak bir başka güncelleme kapsamunda yer alacak. Kullanıcılar ayrıca güncelleme sonrası uygulama ve oyunları hafıza kartına hala taşıyamayacak. 
          
          
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.