Mobil

HTC telefonlara PlayStation oyun geliyor!

Sony ve HTC ortaklığı ile HTC, PlayStation oyun özellikli telefon üretebilecek.

HTC telefonlara PlayStation oyun geliyor!

Android oyuncuları Sony telefonlarda oyun oynamaya hasret kaldılar. Çünkü Sony'nin oyun özellikli telefonu Xperia Play'den memnun kalmamışlardı. Taşınabilir telefon konsol tamamen kötü değildi ama özellikleri beklendiği kadar iyi değildi. Xperia Play ile çok başarılı olamayan Sony Japon Android dünyasına PlayStation getirmekten vazgeçmedi.

1338911303_xperia-play-white-frontview.jpg

Şimdi Sony, Tayvanlı telefon üreticisi HTC'ye  PlayStation oyun çalıştırabilen Android cihazlar üretmesi için onay verdiğini söyledi. Bu ortaklık yeni oyunların sergilendiği E3 konferansında Sony'nin açılışı sırasında duyuruldu.

Anlaşmaya göre PlayStation oyun çalıştırmak için gerekli olan donanım ve yazılım gereksinimleri, Sony Computer Entertainment PlayStation Sertifikalı programa, HTC'nin özel erişim izni olacak. Ortaklığa ek olarak Sony, PlayStation Suite'in bundan böyle PlayStation Mobil olarak değiştiğini duyurdu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.