Mobil

HTC U11+ mı yoksa Note8 mi daha hızlı? (Video)

HTC U11+ ile Galaxy Note8 hız testinden kozlarını paylaştı. Bakalım hangi telefon daha hızlı?


Uzun süredir telefon pazarında umduğunu bulamayan HTC, bu yı tanıttığı HTC U11+ modeli ile bomba gibi bir dönüş yapmıştı.

Teknik özelliklerinin yanında sunduğu ekstra özellikler ile de ön plana çıkan HTC U11+, Samsung'un gözdesi Galaxy Note8 ile karşılaştırıldı.

Telefonların uygulama açılış hızlarını test eden PhoneBuff isimli YouTube kanalı, bu sefer HTC U11+ ile Galaxy Note8'i karşılaştırdı. İlk karşılaştırmanın galibi yaklaşık 9 saniye farkla HTC U11+ oluyor.

İkinci turda ise HTC U11+ yine 4 saniyelik farklı Note8'den daha hızlı olduğunu gözler önüne seriyor.

Yorumlar
Samet
U11 Pluz daha hızkıdır tabiki ama olay o değil. Olay 1 sene sonra U11 Plus aynı hızda kalırken Note 8 çok daha yavaşlayacak kasaxak donacak
Cevapla
Misafir
1 sene sonra Htc farkı daha fazla olurki Sense arayüzü farkını gösterir
Smart
Her iki telefon androidin aynı versiyonu ve ana donanım bileşenleri de aynı olsa bile telefon üreticileri bu ortak özelliklerin üzerine kendi arayüzlerini yüklüyorlar. Samsung toucwiz ara yüzde kendine has uygulamaları ve grafikleri kullanarak görsel zenginliğe daha fazla önem veriyor. Bu da ram üzerinde daha fazla alana ihtiyaç duyulmasına yol açıyor. RAM yetersiz hale geldikçe düşük ram olan modellerde bu tip olumsuzluklara rastlanabiliyor. Yani tüm koşullar eşit olsa bile arayüz tasarımı performans farkı oluşturuyor.
Cenk
Eğer androidi adam gibi kullanmayı bilirseniz asla kasmaz. Ayrıca yapılan test doğru yapılmamış. Ya bu işi bilmeden yapıyorlar yada kasti olarak. Her iki durumda da yapılan iş hatalı
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.