Mobil

Microsoft neden katlanabilir akıllı telefon yapacak?

Microsoft'un katlanabilir akıllı telefon için aldığı patent açıklaması, şirketin neden katlanabilir akıllı telefon üreteceğinin açıklamasını yapıyor.


Geçen hafta boyunca, Microsoft'un Surface bölümünün gelecek yıl en kısa sürede çıkartabileceği katlanabilir cihazıyla ilgili en yeni bilgilerden bazılarını sunmuştuk. Microsoft’un katlanabilir cihaz ile tam olarak ne yapmak istediği pek anlaşılmamıştı ancak, Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO) ile yapılan son bir patent başvurusunun bir bölümünü okuduğumuzda şirketin düşüncesinin ne olduğu konusunda biraz fikir sahibi olabiliriz. 

Patent başvurusu, görünüşte Microsoft'un katlanabilir cihazında kullanılabilecek 360 derece menteşenin serbest duruşunu gösteren birçok çizimi içeriyor. Microsoft, patentle katlanmanın telefonu cepte tutmak için önemli olduğunu söylüyor. Ekran boyutları arttıkça, ekranlar artık bir telefonun neredeyse tamamını kaplıyor. Telefon ekranlarının boyutunu arttırmaya devam etmek için ünitenin gerçek boyutu daha da büyümek zorunda kalacaktır. Ve cihazı cebe koyabilmek için katlanabilir ekranların kullanılması gerektirecektir. Peki böyle bir cihaz ticari kullanıcılar için özel olarak yapılmış gibi görünse de, normal kullanıcılar bu ürünlere nasıl tepki verecek? Bu sorunun cevabı fiyat ve teknik özelliklere bağlı olacaktır. Bu yıl iPhone X ile şunu öğrendik ki, eğer beğenirse mobil kullanıcılar, bir akıllı telefon için 1.000 doları veya daha fazlasını ödeyecektir. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.