HTC U24 Pro'nun sızan görüntüleri heyecan yarattı

HTC U24 Pro modeline ait yeni sızıntılar, cihazın kavisli ekran ve şık kamera modülüne sahip olacağını gösteriyor. Bu model hakkında daha fazla bilgi.

HTC U24 Pro'nun sızan görüntüleri heyecan yarattı

HTC, U24 Pro modelini tanıtmaya hazırlanıyor ve sızdırılan bir poster, cihazın tasarımını ortaya koydu. Görüntülerde, arka yüzünde üçlü kamera kurulumuna sahip olan telefonun ön tarafında merkezde bir delikli kamera yer alıyor. Üç kameradan ikisi hap şeklindeki bir modül içinde, üçüncü kamera ise bunlardan ayrı duruyor. Kamera modülünün dışında bir hap şeklinde flaş bulunuyor. İlginç bir şekilde, geçen yılın Mayıs ayında piyasaya sürülen HTC U23 Pro modelinde bulunan 2MP derinlik sensörünün U24 Pro modelinde yer almaması dikkat çekiyor.

HTC U24 Pro'nun sızan görüntüleri heyecan yarattı - Resim : 1

Telefonun ekranı yanlarda kavisli gibi görünse de bu, belirli bir açıdan yansıma nedeniyle olabilir. Alt kısımda bulunan çenenin üst kısımdakinden biraz daha geniş olduğu gözlemleniyor. Görüntüler ayrıca yuvarlatılmış bir orta çerçeve gösterirken, önceki model düz bir tasarıma sahipti. Önceki söylentilere göre, telefonun 6.8 inç FHD+ (1080 x 2436) OLED ekrana sahip olacağı düşünülüyor.

İç donanımlara gelince, telefonun Snapdragon 7 Gen 3 yonga seti ile geleceği söyleniyor. Bu, geçen yılki Snapdragon 7 Gen 1'e göre bir yükseltme olacak. Telefon, GeekBench'te 12 GB RAM varyantıyla ortaya çıkmıştı. Bu RAM, 256GB depolama ile birleştirilebilir.

HTC U23 Pro modeli, 108MP ana kamera, 8MP ultra geniş kamera, 5MP makro kamera ve 2MP derinlik kamerası ile geliyordu. Ön tarafta ise 32MP merkezde delikli bir kamera bulunuyordu. 4600mAh batarya, 30W hızlı şarjı destekliyordu ve birçok rakibinin aksine, 15W kablosuz şarj desteği sunuyordu. Bu nedenle, U24 Pro modelinin de kablosuz şarj desteğine sahip olabileceği ve biraz daha hızlı kablolu şarjın yanı sıra 5000mAh batarya ile geleceği düşünülüyor.

Ancak, sızdırılan postere dayanan bu tasarım değişikliğine temkinli yaklaşmakta fayda var. Daha fazla detay yakında paylaşılacak.