Mobil

HTC ve Spotify ruh halinize göre müzik seçimlerinizi belirleyecek

HTC, Spotify’ın Mood Player müzik uygulaması ile yüz tanıma teknolojisini birleştirerek dünyada bir ilke imza atıyor.

HTC ve Spotify ruh halinize göre müzik seçimlerinizi belirleyecek

HTC, OMG International ve Spotify dünyada bir ilke imza atıyor. Bu yeni uygulamayla Spotify kullanıcıları, yeni HTC Mood Player’ı kullanarak o anki ruh hallerine göre şarkı listelerini oluşturabilecek. HTC Mood Player ile Spotify kullanıcıları anlık olarak çektikleri selfielerdeki, galerilerindeki veya sosyal medya hesaplarındaki fotoğraflarını müzik listelerini oluşturmak için kulanabilecek. 1442226149_1442220163stepbystepv2female.png

HTC Mood Player’a www.spotify-htc.com/tr/ adresinden veya Spotify uygulamasından erişilebilecek. Uygulama bir selfie çektikten veya galerilerde ya da sosyal medya hesaplarında bulunan bir fotoğrafın seçilmesiyle başlıyor. Ardından SkyBiometry’nin kullanıcının yüz ifadelerini değerlendiren görüntü tanıma yazılımı yoluyla, kullanıcının ruh hali ölçümleniyor. Huzurlu, mutlu, stresli, kızgın, sakin, sıkılmış gibi ruh halleri arasında yapılan eşleştirmenin ardından kullanıcıya Spotify’ın geniş müzik kütüphanesinden seçilen özel bir müzik listesi sunuluyor. Bu müzik listesi otomatik olarak anında Spotify kütüphanesine kaydediliyor.

1442226161_1442220164stepbystepv2male.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.