Mobil

HTC'de son durum!

HTC'nin satılacağı yönündeki haberlere yanıt geldi.


Reuters ve Wall Street Journal'ın haberleri bugüne bomba gibi düştü. Verilen haberlerde HTC'nin kapanmanın eşiğinde olduğu ve satılacağı yönünde idi. Firmanın son çeyrekte 100 milyon gibi bir zarara uğramasının ardından, bir çok spekülasyon çıkmıştı. Bu spekülasyonlar, firmanın ortaklarının bazı konularda geri adım atması, yeni siparişlerin durdurulması gibi söylentiler, firmayı bugünkü duruma getirdi.

HTC tüm bu açıklamalar karşısında, gün içinde bir açıklama yayınladı. Yayınlanan açıklamada, kısa ya da uzun vadede, şirketin satılmasını bırakın, kendilerine ait teknolojilerin satışa çıkarılmasını bile düşünülmediğini belirtti. Ayrıca, bu konulara ek olarak gelecek dönemlerde yeni cihazlarla,-bunlar tablet, akıllı saat gibi ürünler- tüketicilerinin karşılarında olacaklarını duyurdu.

1382538072_htc-one-max-12.jpg

Spekülasyonları, yeni çıkartacağı HTC One Max ile ortadan kaldırmaya hazırlanan HTC için, bu telefon bir çıkış kapısı olma niteliğinde görülüyor. Tüm bu iddialardan nasıl kurtulacağı, kendini sadece "ürün odaklı" üretimden, "kullanıcı odaklı" üretime nasıl geçeceği merak konusu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.