Mobil

Instagram, nihayet Windows Phone'da!

Instagram CEO su haberi açıkladı, artık Windows Phone'larda Instagram'dan yararlanabilecek.

Instagram, nihayet Windows Phone'da!

Yaklaşık 150 milyon aktif kullanıcısı bulunan Instagram uygulamasının, iOS ve androidden sonra nihayet Windows Phone'lar da kullanmaya başladı. Resmi olarak, Nokia'nın dünkü Abu Dhabi'deki konferansının ardından duyurulan uygulama için, Instagram'ın CEO'su "Kullanmak isteyen herkes için, kapımız açık. Bunlardan birisi de Windows Phone. Görüşmelerimiz sonucunda, bu hafta içinde güzel anlarını paylaşabilecekler." demesi ayrıca, Instagram'ın daha nerelere kadar gideceği konusunda merak uyandırdı.

1382535002_gsmarena001.jpg

Bu müjdeli haberden sonra, bundan sonraki Instagram fotoğraflarının farklılığı göze çarpacak gibi duruyor. Çünkü, Nokia'nın Lumia serilerinin kameraları oldukça gelişmiş durumda ki, 41 megapiksellik Lumia 1020 ve yeni duyurulan 6'' inçlik telefon olan Lumia 1520 20 megapiksellik kameraya sahip. Bu alanda kızgın bir yarış bizleri bekliyor.

Uygulama alanında sıkıntı yaşayan Windows Phone için, bu tür yeniliklerin olması, kendilerine daha fazla rekabet piyasasında yer bulma imkanı sağlıyor. IDC'nin raporlarına göre son çeyrekte %91 lik büyüme ile bu alanda ilerlemekte olan firma olarak görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.