Mobil

HTC'den 3 yeni Windows Phone telefon!

Windows açısından sıcak bir yaz geçecek

HTC'den 3 yeni Windows Phone telefon!

Microsoft'un Windows Phone 8 işletim sisteminin üretiminin 8 firma tarafından yapılacağı haberinin ardından yol haritası sızan ilk firma HTC gündeme geldi. Daha önceden WP li cihazlarını tanıdığımız Tayvanlı üretici kullanıcılarına yaz döneminde iyi alternatifler sunacağına benziyor.

Alt segment, orta segment ve üst segmentte amiral gemisi olarak üretilecek WP8 işletim sistemli cihazların özellikleride belli olmaya başladı.
1340314570_htc-wp.jpg
HTC Rio modeli alt segmentte kullanıcılarına hitap edecek. Cihazın WVGA 800x400 piksel ekran özellikleri ve 4 inç boyutlarında olması bekleniyor. 5 MP kamera, 720p HD video çekimi, HSPA 14.4 Mbps internet hızı, 512 MB RAM ile Snapdragon S4 1 GHz işlemciye sahip olacak.

HTC Accord orta segment model olarak bekleniyor. Özellikleri; 4.3 inç büyüklüğünde, Super LCD 2 ekranı 1280x720 piksel, 8 MP kamera ve Full HD video çekim özelliği,  1 GB RAM, 42 Mbps internet hızı, çift çekirdekli Snapdragon S4 işlemcili, NFC bağlantı özelliğide bulunan bir cihaz olarak sunulacak.

WP8 li amiral gemisi HTC Zenith, 1.7 GHZ Qualcomm 4 çekirdekli üstün işlemci özellikli bir canavar olarak bekleniyor, 4.7 inç boyutlarında HD Super LCD 2 ekranı 1280x720 piksel, yine accord modeli ile benzerlik gösteren 8 MP kamera, HD video çekimi özellikleri ile donatılarak karşımıza çıkması bekleniyor.

Yaz dönemimden itibaren üretilmesi beklenilen cihazların HTC ve Windows hayranları için heyecanlı bir bekleyiş süreceğine benziyor.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.