Mobil

Yeni iPhone 5 hakkında ipuçları!

TechCrunch'ın verdiği bilgiye göre iPhone5 ile ilgili bazı ipuçları açığa çıktı.

Yeni iPhone 5 hakkında ipuçları!

Tüm dünyanın gözü Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 5 üzerinde. iPhone 5'in iPhone 4/4S'e göre daha uzun ancak ağırlıklarının eşit olması bekleniyor. iPhone 5'in 4-inç olacağı tahmin ediliyor.

Ayrıca en büyük farklardan biri de şarj girişinin daha küçültüldüğü. Özellikle şikayet edilen parçalarından biri olan şarjının küçültülmesi iyi bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor. iPhone 5'te SD kartın daha büyük olacağı da yapılan tahminler arasında.

1340306646_2213081987.png

Bunlara ek olarak daha parlak bir tasarım ve daha ince bir görünüme sahip olacağını söyleyebiliriz. Ayrıca ekran 16:9 oranlarında olacak. Bu özellik iPhone 5 kullanıcılarına daha geniş ekranda rahat video izleme olanağı sunacak. Bir diğer değişiklik ise kulaklığın üst kısımdan alt kısma taşınması. Kulaklığın bir çok telefondaki gibi alt kısımda olması büyük rahatlık sağlayacak diyebiliriz. Şarj girişinin küçültülme sebeplerinden birisi de bu olmalı. Son olarak mikrofon ızgarası alt kısımda ve yayılmış konumda bulunuyor.

İşte video :

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.