HTC’den sürpriz hamle! 3 kameralı HTC Wildfire R70 tanıtıldı

Son dönemde iyice gözden düşen HTC, 3 ana kameralı yeni modelini tanıttı. İşte HTC Wildfire R70 özellikleri ve telefon hakkındaki diğer detaylar.

HTC’den sürpriz hamle! 3 kameralı HTC Wildfire R70 tanıtıldı

Bir dönemler akıllı telefon pazarında ilk 5’e oynayan HTC, son yıllarda iyice gözden düştü. Tayvanlı akıllı telefon üreticisi tüm bu olumsuz tabloya karşın hala mobil pazardan umudunu kesmiş değil.

HTC’den sürpriz hamle! 3 kameralı HTC Wildfire R70 tanıtıldı

HTC bir ara ülkemizde de hayli geniş bir müşteri kitlesine sahipti. Fakat Tayvanlı üreticinin katı fiyat politikasından ödün vermemesi, telefon satışlarının sert bir şekilde düşmesine zemin hazırladı. Sonuç olarak HTC’nin artık mobil pazardaki “diğerleri” kategorisine dahil olduğunu söyleyebiliriz.

HTC’den sürpriz hamle! 3 kameralı HTC Wildfire R70 tanıtıldı - Resim : 1

HTC’nin geçtiğimiz gün sürpriz bir şekilde duyurduğu giriş segmenti modeli öncelikli olarak Hindistan ve Tayland olmak üzere 2 ülkede satışa çıkacak. Fiyatı önümüzdeki günlerde kesinleşecek olan Wildfire R70, gücünü MediaTek tarafından üretilen Helio P23 yonga setinden alacak. Sistemini 2GB RAM ile destekleyen modeldeki dahili depolama alanı ise 32GB. Bu alanın microSD kart desteği sayesinde 256GB’a kadar genişletilebildiğini de hatırlatalım.

HD+ çözünürlüğünde 6.53 inçlik IPS LCD ekranla gelen HTC Wildfire R70, damla çentikli bir tasarımla kullanıcıların karşısına çıkacak. Telefonun ön tarafında bulunan 8MP’lik selfie kamerasına arka yüzde 16MP + 2MP + 2MP’lik 3’lü ana kamera modülü eşlik edecek.

4000 mAh’lık ortalamanın üzerinde bir pilden beslenecek olan HTC Wildfire R70, kutudan 10W’lık adaptörle çıkacak.