Mobil

Huawei Ascend P6S gerçek 8 çekirdekli olacak!

Telefonda yer alacak işlemci, Exynos octa işlemcisinden farklı olarak 8 çekirdeği aynı anda çalıştıracak.


Dünyanın en şık akıllı telefonların biri olarak gösterilen Ascend P6 sahip olduğu dört çekirdekli K3V2 işlemci ile orta seviye bir performans vaat ediyor. Söz konusu telefonda kendi işlemcisini kullanan Huawei, Ascend P6'nin bir sonraki modeli olarak gösterilen Ascend P6S modelinde ise önemli bir sürprize imza atacak.

Huawei Başkanı Xu Xin, kişisel Weibo blog sayfasında Ascend P6S'de yer alacak işlemciye dair ilk açıklamaları yaptı ve telefonda 8 çekirdekli bir işlemcisinin kullanılacağını teyit etti. Sekiz çekirdekli kavramı hayatımıza Galaxy S4'te yer alan Exynos 5410 işlemcisiyle girmiş olsa da, söz konusu işlemcide 8 çekirdek aynı anda işlem görmüyordu. Cortex A15 mimarisine sahip 4 çekirdek ve Cortex-A7 mimarisine sahip diğer 4 çekirdek farklı uygulamalarda görev üstlenmekteydi.

1384692594_ascend-p6.jpg

Huawei'in geliştirmiş olduğu ve ilk olarak Ascend P6S modelinde yer vereceği 8 çekirdekli işlemci ise gerçek manada octa çekirdekli işlemci olarak tarif ediliyor. İşlemcide yer alacak 8 çekirdeğin tümü de aynı çalışacak.

Ascend P6S modelinde işlemcide sağlanacak gelişmenin yanı sıra ekran çözünürlüğü, RAM miktarı, batarya gibi konularda ise ne tür iyileştirmelerin yapılacağı henüz bilinmiyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.