Mobil

Huawei bağımsız oyun geliştiricilerine para ödülü sunacak!

Huawei bağımsız oyun geliştiricileri için 30.000 Euro’luk destek verecek! Detaylar haberimizin devamında.

Huawei bağımsız oyun geliştiricilerine para ödülü sunacak!

Huawei, 30 bin euro ödül havuzu bulunan kampanya dahilinde, oyunlarını AppGallery'de yayınlamaya karar veren bağımsız geliştiricilere aynı zamanda birçok ayrıcalık sunacak. İşte detaylar;

Huawei bağımsız oyun geliştiricilerini radarına aldı!

Bilindiği üzere ABD yasakları sonrasında zor dönemler geçiren Huawei, her ne kadar alternatif uygulamalar ve anlaşmalar ile çözümler bulmaya çalışsa da bu durumdan zarar görmeye devam ediyor. Ayrıca son olarak artık bir yonga seti bölümü olmayan şirket, akıllı telefon satmaya devam edebilmek için üçüncü taraf ortaklara güvenmekten başka şansı yok.

Şirket yazılım tarafınday Linux tabanlı açık kaynak kodlu bir yazılım olduğu için Android AOSP'yi özgürce kullanabiliyor. Fakat yine de Huawei markalı akıllı telefonlar, Play Store da dahil olmak üzere hiçbir Google uygulamasından yararlanamıyor. Durumun ciddiyetinin oldukça farkında olan Huawei, son dönemlerde AppGallery adlı kendi uygulama mağazasına önem vermeye başlamış durumda.

Huawei bağımsız oyun geliştiricilerine para ödülü sunacak! - Resim : 1

Çinli teknoloji devi Huawei, bağımsız oyun geliştiricilerini kendi uygulama mağazasına çekmek için yeni bir kampanya başlattı. Bunun kapsamda Huawei'in uygulama mağazası App Gallery'de ürünlerini sergileyen indie oyun geliştiricileri için büyük bir ödül havuzu hazırlandı. 30 bin euro ödül havuzu bulunan kampanya dahilinde oyunlarını AppGallery'de yayınlamaya karar veren geliştiricilere birçok ayrıcalık sunulacak olduğu belirtildi.

Bağımsız oyun geliştircilerini kendi marketine yönlendirmek isteyen Huawei, uygulamalarını AppGallery'de yayınlamaya karar veren ve en iyi 30 oyundan biri seçilen oyunlara biner euroluk Huawei Ad Platform (Huawei reklam platformu) kredisi ile ödüllendirecek. Ayrıca VIP teknik destek imkanı bulacak geliştiriciler, ilk 2 yıl içerisinde uygulama içi satın alma konusunda %85 oranında bir pasta payına sahip olabilecekler.

170’den fazla ülkede aktif olarak hizmet veren AppGallery, dünya genelinde 700 milyon kullanıcıya hitap ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.