Mobil

Huawei batarya performansını ikiye katlamanın yolunu buldu!

Telefonlarda batarya sorunu Huawei sayesinde tarih olabilir. Huawei aldığı yeni batarya patenti ile batarya performansını katlayacak.

Huawei batarya performansını ikiye katlamanın yolunu buldu!

Huawei, telefonlardaki batarya sorunu için düğmeye bastı. Çinli firmanın sert karbon anot malzemesi, lityum iyon pil ve bunun hazırlama yöntemi ve uygulaması için CN112645300A adında patent aldığı ortaya çıktı. Peki, bu patent ne işe yarayacak?

Bu yeni batarya sisteminde sert bir karbon anot malzemesi kullanılacak. Aynı zamanda bir lityum iyon pil bu sistemde yer alacak. Yeni patentteki sert karbon anot malzemesi, yüksek bir piroliz verimine sahip tipik bir amorf karbonu gösteriyor. Yani Huawei iki farklı batarya teknolojisini harmanlayarak ortaya daha verimli bataryaların çıkmasını sağlayacak.

Meraklısı için bu teknoloji şu şekilde çalışacak; "Karbon kaynağı öncü tozu ve katkı maddeleri, modifiye edilmiş bir karbon kaynağı elde etmek için çapraz bağlanma reaksiyonuna giriyor. Katkı maddeleri arasında çapraz bağlama maddeleri, modifiye ediciler ve dispersiyon yardımcıları yer alıyor. Modifiye edilmiş karbon kaynağı öncüsü sırayla ısıl işleme tabi tutulduktan, soğutulduktan ve lityum bakımından zengin bir ajanla karıştırıldıktan sonra, modifiye edilmiş bir sert karbon hazırlanıyor. Modifiye edilmiş sert karbon öncüsü, sert karbon negatif elektrot malzemesini elde etmek için vakumla karbonize ediliyor."

Huawei batarya performansını ikiye katlamanın yolunu buldu! - Resim : 1

Huawei'nin yeni almış olduğu bu ilginç patentin uygulamaya ne zaman geçeceği henüz bilinmiyor. Ancak tahminlerimize göre yeni batarya sistemi için 2-3 yıl daha beklememiz gerekecek. Çünkü patlama riski olduğu için pil konusunda firmaların çok fazla test yapması ve güvenlik kontrollerini gerçekleştirmesi gerekiyor.

Yeni batarya teknolojisinin şarj süresine şimdilik net olarak nasıl bir etki edeceği bilinmiyor. Ancak gelen bilgiler bu teknolojisinin yüzde 50'ye varan performans artışı sağlayacağı yönünde.

Yorumlar
Teknosiyosu
Huawei bu yapar adamlarin onunu bu yüzden kesiyorlar. Helal. Olsun diyorum diger firmalar gibi bütün parçalari ithal etmiyor kendisi uretmeye calisiyor. Sonra xiaomi oppo vivo gibi ekrani Samsungtan islemci ve modemi amerika dan isletim sistemini amerikadan hafiza deposunu koreden ekran kartini Taïwan dan kemara ya Sony yada Samsung bazi seyleri anldik hadi seyleri tamam dedik bari biraz cabalasinlar.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.